Lasteaed projektides

ÕPPEAASTA 2017/18

eTwinninglogo.jpg Rahvusvaheline eTwinning projekt “Princes Bee-Bot” 

Osalevad: Maasika rühma lapsed

Projekti eesmärk: tutvustada haridusrobotit Bee-Bot lastele ja vanematele, luua õpimatt ja muinasjutt nin valmistada Bee-Botile kostüüme.
Projekti tegevused: tutvustatakse partneritele ennast (gruppi), fotografeeritakse, meisterdatakse kostüüme, joonistatakse ja maalitakse, õpitakse robotitantsu ja jutustatakse muinasjutte. Parneritele jagatakse oma tegevusi fotode ja videote vahendusel.

eTwinninglogo.jpg Rahvusvaheline eTwinning projekt “GPS ART” 

Osalevad: Sipsiku rühma lapsed ja ...

Projekti eesmärk:  tutvustada oma kodukoha loodust partneritele, olla aktiivne ja sportlik, arendada loovust joonistades ja õppida kasutama tehnoloogiat. 
Projekti tegevused: lapsed matkates oma kodukohas, salvestavad nutiseadet kasutades oma teekonna kasutades äppi Endomondo.Peale seda jagavad üksteisele teekonna kujundit ja täiendavad seda sinna juurde joonistades. 

eTwinninglogo.jpgEesti lasteaedade vaheline eTwinning koostööprojekt “Pargipäeviku pidamine”

Osalevad: Sipsiku rühma lapsed ja õpetaja Ester

Projekti eesmärk: tutvustada oma kodukoha loodust teistele, jälgib looduse muutumist, vaatleb ja võrdleb erinevate paikade loodust Eestimaal
Projekti tegevused: Lapsed valisid kevadel koos õpetajaga lasteaia lähedal pargis või muus looduskaunis kohas välja ühe kindla koha, mida hakkasid vaatlema ja pildistama ja kuhu kord kuus jalutatakse. Samad tegevused toimuvad 11 kuu vältel. Jalutuskäik, vaatlus ja pildistamine planeeritakse Iga kuu esimesele tööpäevale 11 kuu vältel (va juuli). Pildid laetakse jooksvalt üles e keskkonnas ja võrreldakse teiste projektis osalevate lasteaedadega, lõimides seda keele ja kõne, matemaatika ja kunsti tegevustega. 

ÕPPEAASTA 2016/17

  • Räpina aianduskooli taimeprojekt "Sõprusetera"

Projekti eesmärk: on kasvatada, hooldada ja vaadelda aedherne taimi, võrrelda nende kasvu ja saada vilju. 
Projekti kestvus: veebruar 2017 - mai 2017.
Projektis osalevad Lepatriinu, Pääsusaba ja Sipsiku rühma lapsed.

 

ÕPPEAASTA 2015/16

  • Räpina aianduskooli taimeprojekt "Maasikasõbrad"

Projekti eesmärk: tutvuda kuumaasika taimedega, nende kasvatamisega, hoolitseda taimede eest, saada vilju, võtta osa projekti mitmetest tegevustest ja jagada oma saavutusi.  Projekti kestvus: veebruar 2016 - mai 2016.
Osalevad Maasika rühma lapsed (6-7a), juhendab õpetaja Sille Vahtramäe.
Viide projekti veebilehele SIIN

eTwinninglogo.jpg Rahvusvaheline eTwinning projekt “European 112 Day”

Projekt on algatatud Eve Saare poolt. Meie lasteaiast osaleb Maasika rühm. Juhendab õpetaja Sille. Sellel aastal jagab oma 112 meisterdust õpetja Sille üle maailma. Projektil on peale eTwinning Live keskkonna ka projekti lõpptulemuse blogi: http://euroopa112.blogspot.com.ee/

 eTwinninglogo.jpgRahvusvaheline eTwinning projekt “Singing Games”

Projekt on algatatud meie lasteaia meeskonna poolt. Osalevad Maasika rühma lapsed. Lapsi juhendab õpetaja Reeli Meiel, projektipartneritega suhtleb ja tehnoloogiliselt abistab (fotod, videod) õppealajuhataja Eve Saare.
Projekti eesmärk: tutvustada Euroopa teistele lasteaedadele Eesti rahva traditsioonilisi laulumänge  ja tantse ning õppida selgeks mõne teise rahva tore laulumäng.
Projekt kestab jaanuarist 2016 kuni aprillini 2016.
Õppealajuhataja Eve Saare esitas projekti Eesti eTwinning projektikonkursile. Projekti tunnustati Eesti projektivõistlusel kvaliteedimärgiga.
Tunnustust näeb SIIN

 eTwinninglogo.jpgRahvusvaheline eTwinning projekt “Christmas cards exchange”

Meie lasteaed osaleb esimest korda eTwinning rahvusvahelises projektis. Projektist võtavad osa Maasikate rühma 6-7a lapsed. Juhendavad õpetajad Sille Vahtramäe ja Anu Kaldjärv
Projekt kestab oktoobrist  2015 kuni detsembrini 2015.


ÕPPEAASTA 2013/14

  • Projekt "Tere, Kevad, 2014" 

5-6a laste rühm "Sipsikud", õpetaja Helina
6-7a laste rühm "Pääsusabad", õpetajad Ester Jõesaar ja Ene Nisumaa 
Lisainfo: http://tere.kevad.edu.ee/ 

Tervistedendav lasteaed.JPG Tervist edendavate lasteaedade võrgustik. Oleme tervist edendav lasteaed alates 2013.a.


ÕPPEAASTA 2012/13

  • Osaleme projektis "Tere, Kevad, 2013".

Osaleb 5-6a laste rühm "Pääsusabad", õpetajad Ester Jõesaar ja Ene Nisumaa 
Lisainfo: http://tere.kevad.edu.ee/ 

  •  Osalemine Häirekeskuse üleskutsel:

Teeme Euroopa hädaabinumbri 112 päevaks 11. veebruaril lumest või lumele numbri 112.
Meisterdusi näeb:  Häirekeskuse FB lehel.

  •  Projekt "Kiusamisest vaba lasteaed".

Liitusime 22. nov. 2012 a  MTÜ Lastekaitse Liidu ja Taani lastekaitseorganisatsiooni Save the Children koostööprojektiga "Kiusamisest vaba lasteaed." Lisainfo: http://kiusamisestvabaks.ee/projekti-tutvustus/Projektis osalemist alustas 5-6 a laste rühm, Pääsusabad. Osaletakse koos laste, õpetajate ja lastevanematega. Projekt jätkub järgnevatel õppeaastatel.

  •  KIK Projekt "Seemnest kasvab puu".  

Tallinna Pirita Lasteaia ja Pirita Kose Lasteaia ühisosalemine. Pirita Kose lasteaiast osaleb 6-7a laste rühm Lepatriinud.
Projekt kestab oktoobrist 2012- juuni 2013
Projekti põhieesmärk on tõsta projektis kaasatute keskkonnasäästlikke väärtushinnanguid ja käitumisharjumusi.
Projekti käigus soovisime läbi süsteemse , järjepidava tegevuse õpetada lapsi hoolima loodusest vahetus keskkonnas, tagada nii keskkonnateadliku mõtlemislaadi tekkimise ja läbi selle laste käitumise muutumise keskkonnasõbralikumaks.
Kaasates huvigruppe, saime tõsta keskkonnateadlikust, propageerida keskkonnasõbralikku eluviisi ja tarbimisharjumusi. muuta suhtumist ja vastutustunnet keskkonnakaitsmisel.
Kasutasime lõimitud võimalusi, et õppeprotsessis oleks võimalik õppida nii lastel kui õpetajatel tundma elusloodust, luua ja kasutada õues õppimise võimalusi.
Viide projekti lehele: https://et-ee.facebook.com/permalink.php?story_fbid=622042757814381&id=512099298808728

  

 
Lehekülge haldab:
õppealajuhataja Eve Saare 
e-post: evesaare.piritakose@gmail.com