Soovituslik kirjandus

1. klassi soovituslik kirjandus
1. Silvi Väljal „Jussikese seitse sõpra“
2. Eno Raud „Peep ja sõnad“
3. Eno Raud „Sipsik“
4. Vennad Grimmid „Lumeeit“
5. Andrus Kivirähk „Leiutajateküla Lotte“
6. Vabalt valitud luuleraamat

2. klassi soovituslik kirjandus I poolaastal lugemiseks:
1. Sören Olsson ja Anders Jacobsson „Sune“.
2. Ellen Niit „Onu Ööbiku ööpäev“.
3. Hilli Ranna „Kollased koolilood“.
4. Ilmar Trull „Lõbusad luuletused“.
5. Aino Pervik valik raamatuid õpiku lk. 31
6. Andrus Kivirähk „Sirli, Siim ja saladused“.
7. Ülle ja Ilmar Särg „Viisjaani kool“.
8. Aleksandr Raskin „Väike papa“
9. Tiia Toomet „Vana aja lood“.
10. Eno Raud „Sipsikute juturaamat“.
11. Leelo Tungal valik raamatuid õpiku lk. 53
12. Ellen Niit „Triinu ja Taavi uued ja vanad lood“.
13. Leelo Tungal „Vana vahva lasteaed“.
14. Marlen Haushofer „Hea laps on raske olla“.
15. Heiki Vilep „Vaikuse hääled“.
16. Margareta Lindberg „Ellen, Milda ja Pavarotti“.
17. Jaanus vaiksoo „Lumemöll“.
18. Astrid Lindgren „Bullerby lapsed“.

2. klassi soovituslik kirjandus II poolaastal lugemiseks:
1. Henno Käo „Hinge korter“.
2. Asta Kass „Ümbermaailma reis“.
3. Tarkuseraamatud õpiku lk. 10.
4. Ira Lember „Hull hamburger ja poiss“.
5. Jaan Rannap „Jänesepoeg Juss ja karupoeg Kusti“.
6. Henno Käo „Printsuss“.
7. Liili Remmel „Päkapikumetsa lood“.
8. Henno Käo valik raamatuid õpiku lk 29.
9. Kaja Prügi „Me elame tuulemäel“.
10. Eno Raud „Kukest ja kurest, konnast ja karust“.
11. Marta Sillaots „Trips, traps, trull ja teised“.
12. Tiia Toomet „Kuidas panna nööpe“.
13. Astrid Lindgren „Vahtramäe Emil“.
14. Ilon Wikland „Sammeli Epp ja mina“.
15. Ernst Enno valik raamatuid õpiku lk 93.
16. Leelo Tungal „Kristiina, see keskmine“.
17. Lehte Hainsalu „Kool on koolon“.
18. Tõnu Seero „Kaarel teab“.
19. Eino Sepp „Veider seltskond“.
20. Astrid Lindgren „Pipi Pikksukk“.

3. klassi soovituslik kirjandus
1. Aino Pervik “Kunksmoor”
2. Eno Raud “Naksitrallid”
3. Janno Põldmaa “Džuudopoisid”
4. Thorbjørn Egner “Kardemoni linna rahvas ja röövlid”
5. Monika Feth, Antoni Boratynski “Mõttekoguja”
6. Astrid Lindgren “Vahtramäe Emil” või “Kaisa”
7. Lyman Frank Baum “ Võlur Oz”
8. Otfried Preussler “Väike nõid”
9. Annie M.G. Schmidt “Viplala lood”
10. Ole Kirjegaard “Kummi-Tarzan ja teised”
11. Alan Alexander Milne “Karupoeg Puhh”
12. Andrus Kivirähki teosed õpilase enda valikul
13. Ilmar Tomuski teosed õpilase enda valikul
14. Kristiina Kassi teosed õpilase enda valikul
15. Mika Keräneni teosed õpilase enda valikul

Luuletused:

16. Hando Runnel “Mõtelda on mõnus”
17. Leelo Tungal “Lepatriinu faksiga”
18. Ott Arderi luuletused õpilase enda valikul

4. klassi kohustuslikud raamatud
1. Ilmar Tomusk “Volli vanad vigurid”
2. Eno Raud “Roostevaba Mõõk”
3. Astrid Lindgren “Meisterdetektiiv Kalle Blomkvist”
4. Eno Raud “Kalevipoeg”
5. Aino Pervik “Kunksmoor”
6. Ise valida üks luuleraamat

5. klassi kohustuslikud raamatud
september H.C. Andersenilt 10 muinasjuttu oma valikul
oktoober J. ja W. Grimmidelt 10 muinasjuttu oma valikul
november Kreutzwald „Eesti rahva ennemuistsed jutud” 10 juttu õpetaja valikul
detsember August Jakobsoni kogumik „Suur onu ja väike vennapoeg”või „Puujalaga katk”
jaanuar eesti muinasjuttude kogumik „Rehepapp ja vanapagan”
veebruar Eno Raud „Kalevipoeg” ja Andrus Kivirähk „Suur Tõll”
märts eesti muistendite kogumik „Emand kaseladvas” või Gustavson „Igal kohal oma
lugu”
aprill Rannamaa „Nösperi Nönni natuke” või “Laipaik”
mai Gert Helbemäe „Vana Toomase legend” ja „Ivo Schenkenberg”

6. klassi kohustuslikud raamatud
september Cummings, Foster „Asgard”
oktoober Raven „Beowulf”või Sutcliff „Lohetapja” või Marshall „Beowulf”
november Riordani „Kuningas Arthuri lood” või Warren „Kuningas Arthuri lood”
detsember Rodari „Sinine nool” või „Vanad head jõulujutud”
jaanuar Nöstlinger „Vahetuslaps” või Thorvall „Isa aseaine”
veebruar Lember „Nõiajaht koolis” või Soopan „Kõik poisid ei saa suureks”
märts Knight „Lassie tuleb ikka koju” või Kurvinen „Hundikoer Roi”
aprill Swindells „Öö tuhat silma” või Swindells „Tuba nr 13”
mai Astrid Lindgreni raamatu esitlus paaristööna

7. klassi kohustuslikud raamatud
september Durrell „Minu pere ja muud loomad” või Herriot „Loomaarst pöörises” või
London „Valgekihv”
oktoober Vallik „Kuidas elad, Ann?” või Nõu „Tõmba uttu” Soopan „Head pahad
poisid”
november Schlüter „Rööv” või Guillou „Kurjus” või Sachar „Augud”
detsember „Hill „Näeme veel, Simon” või Strachan „Mõrane klaas”
jaanuar Dragt „Kiri kuningale” või Raud „Ratsanik Melchior”
veebruar Bornhöhe ajalooline jutustus oma valikul
märts Kivirüüt „Okultismiklubi” või Wimberg „Kutsutud külaline” või Alcock
„Punaste kõrvadega vaimud”
aprill Glover „Poiss eikuskilt” või Almond „Skellig”
mai Preussler „Krabat” või Böckl „Svenja ja nõiakütt”

8. klassi kohustuslikud raamatud
september Saint-Excupery „Väike prints”
oktoober „Uued eesti muinasjutud” või Kareva „Sa pole üksi”
november Green „Süü on tähtedel” või Priilinn „Halloween”
detsember Ness „Kui koletis kutsub” või Lehtinen „Tiivad varvaste vahel”
jaanuar teatriprojekt Vilde „Pisuhänd”
veebruar Ristikivi „Viikingite jälgedes” või Olivier „Viikingite avastusretk”
märts Reinaus „Vaevatud” või Thompson „Ööloom”
aprill Brown „Viirus” või Asimov „Üheksa homset”
mai referaat ühest krimikirjanikust või ulmekirjanikust ja tema teosest

9. klassi kohustuslikud raamatud
september Kivirähk „Rehepapp” või „Mees, kes teadis ussisõnu”
oktoober Reimus „Haldjatants” või Leesalu „Mängult on päriselt”
november Rafaelson „Öö New Yorgis”või Danielsson „Tee Kimi juurde” või Brasme
„Ühe hingetõmbega”
detsember Tammsaare „Kõrboja peremees” või „Vanad ja noored”
jaanuar Remarque „Läänerindel muutuseta” või Hemingway „Hüvasti relvad”
veebruar Kivikas „Verimust” või Tuglas „Inimese vari”
märts Salinger „Kuristik rukkis”või Krakauer „Üksindusse”
aprill Henno „Mina olin siin” või Karu „Nullpunkt” või Roots „Vaimude jaam”
mai armastusromaan oma valikul

Viimati muudetud: 19.10.2017