Avaleht › Tarbijakaitse portaal

 Tarbijakaitse-618x200.jpg

Hea linnaelanik!

Tarbijakaitse portaali on koondatud kõigile linnaelanikele vajalik esmane info tarbijaõiguste kohta ning selgitused ja viited riigi ja linna õigusaktidele. Kõik me oleme tarbijad: ostame kaupu ja tellime teenuseid, kasutame elektrit, gaasi, vett, telefoni, laseme oma maju kütta, käime teatris-kinos jms. Tarbijakaitseseadus sätestab tarbija põhiõigused ja kehtestab kõige üldisemad nõuded kaupadele ja teenustele ning keelab ebaausate ja eksitavate kauplemisvõtete kasutamise. Lisaks tarbijakaitseseadusele on väga palju õigusakte, mis reguleerivad erinevaid valdkondi. Tutvustame nendes leiduvat tarbijatele vajalikku teavet. 

Oleme siia  koondanud lühidalt olulisemat teavet, mis puudutab kaupade ja teenuste ostu-müüki, korterelamute haldamise, vee ja kanalisatsiooniga seotud küsimusi jms.

Lisaks toome välja lingid teiste ametite lehekülgedest internetis, kust on võimalik veelgi täpsemat informatsiooni saada.

Loodame, et lehekülg võimaldab lihtsalt leida vajalikku teavet. Tarbijate õigused on enamasti seotud ettevõtjate kohustustega, mistõttu on siinne informatsioon kasulik ka ettevõtjatest kauplejatele.

Head kasutamist!

Esita küsimus, millele siit  vastust ei leia: tarbijainfo@tallinnlv.ee

Tule meie infopunkti Vabaduse väljak 7 teenindusbüroos, kui vajad abi või nõuandeid, (sissepääs Vabaduse väljaku poolt, telefon 640 4232).