Haabersti üldinfo

Sümboolika

Üldteave

Haabersti omanäolisus avaldub tema linnastruktuurses olemuses- suurem osa territooriumist on maapiirkonnale iseloomuliku maastikuga ja hoonestamata. Linnaosas elab  1. mai 2017  seisuga 44 898 elanikku., kuid linnaosa prestiiži ja aktiivse väikeelamuehitusega seonduvalt elanike arv suureneb.

Haabersti lääne-edelasuunaliseks piiriks on Harku järv Tiskre ojaga, mille taha jääb Harku vald. Lõunasse ning itta jäävad Mustamäe ja Põhja-Tallinn. Põhjast piirab Haaberstit Kopli laht ja loodest Kakumäe laht.

Haabersti praeguse tuumiku moodustab Väike-Õismäe suurpaneelelamutest koosnev elurajoon, mis on rajatud põhiliselt 1970. aastatel. Sellele lisanduvad Astangu elurajoon ning Tiskre, Kakumäe, Veskimetsa ja Mustjõe piirkonna ühepereelamud. Väikeelamute põhilisteks hoonestuspiirkondadeks kujunevad Pikaliiva ja Kakumäe, kus käib hetkel vilgas ehitustegevus.

Tallinna ühe suurima, Haabersti  piirkonnakeskuse väljaehitamisel nihkub linnaosa keskpunkt Paldiski maantee ja Rannamõisa teega külgnevale alale. Keskusesse koondatakse lisaks kaubandusele ja olmeteenindusele ka mitmed kultuuri-, spordi- ja vaba aja veetmisega seonduvad asutused.

Hetkel on juba rajatud kontserdi- ja spordikeskus "Saku Suurhall", samuti Rocca al Mare Kaubanduskeskus. Piirkonnas tegutseb Škoda Jäähall jaTennisekeskus.  Koos läheduses paiknevate Tallinna Loomaaia ja Eesti Vabaõhumuuseumiga, Kakumäe ja Harku järve supelrannaga on sellest Haabersti piirkonnast välja kujunemas Eesti suurim vaba aja keskus.

   

Viimati muudetud: 23.05.2017