Lähisuhtevägivald

 

Vägivallast on ALATI väljapääs! Kui kahtlustad, et sinu või su tuttava suhtes kasutatakse vaimset, füüsilist, majanduslikku või seksuaalselt vägivalda, siis otsi kohe abi. Lehelt leiad teenused, mis aitavad lähisuhtevägivalla käes kannatavat inimest ja tema peret. 

 

 

Kust saada abi?  

NB! Eluohtliku olukorra puhul helista kohe 112!  Tallinna linnas on samuti mitmeid abi saamise võimalusi. 

tallinna-pere.jpg
Ohvriabi kriisitelefon 116006
Ohvriabi pakub laiaulatuslikku tuge inimestele, keda on koheldud vägivaldselt, hoolimatult või halvasti. Toetatakse inimest füüsilise, vaimse, seksuaalse ja majandusliku vägivalla, samuti õnnetusjuhtumite ja kuritegude korral. Lisaks pakutakse psühholoogilist nõustamist, võimalust taotleda ohvriabi hüvitist. 

Lasteabi 116111

Lasteabi on nõu andmise, kuulamise ja abistamise teenus.  Lasteabis aitavas spetsialistid telefoni ja veebivestluse kaudu ning juhendavad, kuidas mure lahendamisega edasi minna. Helistada võib ööpäevaringselt üle Eesti. Kõne on helistajale tasuta ja mobiiltelefonilt saab helistada ka siis, kui kõneaeg on otsas. Nõuannet saab küsida nii eesti, vene kui inglise keeles. 

MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu 53969834
Tallinna Naiste Kriisikodu on koht, kust leiab toetust, mõistmist ja abi. Pakutakse esmast nõustamist oma olukorra hindamiseks, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist ning vajadusel peavarju kriisiperioodiks.

Vägivallast loobumise tugiliin 6606077 

Tugiliin on mõeldud meestele ja naistele, kes soovivad loobuda vägivallast oma suhtes ja muuta oma käitumist turvalisemaks. Numbrile oodatakse helistama ka lähedasi, kes soovivad vägivallast loobujat toetada. 

 

 

Nõustamine

Nõustamisel saad turvalises keskonnas oma muredest rääkida ning leida koos spetsialistiga lahendusi, kuidas edaspidi paremini toime tulla.  

lapsed-tallinnas.jpg
Kriisiabi nõustamine 

Kriisiabi nõustamine on lühiajaline psühholoogiline abi inimesele, kes on läbi elanud traumaatilise sündmuse või õnnetusjuhtumi (sh olnud nende osas tunnistaja/pealtvaataja rollis) või kes on sattunud igapäevaelu kriisi ja tunneb, et vajab toimetulekuks abi. 

Nõustamine seksuaalvägivalla ohvritele
Tasuta individuaalne psühholoogiline nõustamine ja teraapia seksuaalvägivalla ohvritele (ka minevikus toimunud seksuaalvägivalla korral). Oodatud on nii naised kui mehedlapsednoored ja täiskasvanud, kes on kogenud seksuaalvägivalda või kahtlustavad seda.
Psühholoogiline nõustamine 

Laste psühholoogiline nõustamine kohapeal ja interneti vahendusel, kohtumised toimuvad lapsega individuaalselt või terve perega koos. 

Jurist aitab

HUGO.legal pakub koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta õigusnõustamist. Abi saavad kõik Eestis elavad inimesed,  kelle keskmine brutosissetulek on kuni 1200 eurot kuus. Erandiks on lapse õigusi puudutavad perekonnaasjad, mille puhul on sissetuleku piirmäär kuni 1700 eurot.

Vanem ja laps 

Pered ei pea kõigi laste kasvatamisega seotud väljakutsetega üksi hakkama saama. Küsi julgelt nõu või uuri kasulikke materjale veebilehelt tarkvanem.ee.  
Tallinna-lapsed pargis.jpg
Tugi lahkuminevatele või lahus vanematele

Korraldatakse laste kohtumisi neist eemal elavate vanematega sotsiaaltöötaja juuresolekul. 

 
Vanemlusprogramm "Imelised aastad"

Koolitusprogramm 2-8-aastaste eestikeelsete laste vanematele. Programm on mõeldud neile vanematele, kes teadvustavad, et vajavad abi laste kasvatamisel ning kelle lastel esinevad käitumisprobleemid. 

Toetav pereteenus 

Igapäevaelu ja laste kasvatamisega seotud mured, kriiside lahendamine   

 

Varjupaik 

Turvakodud lastele või lastega peredele, kes vajavad ajutist pelgupaika vägivalla või ootamatute elusündmuste tõttu. 

Ema-ja-laps.jpg
Laste turvakodu 

Ajutine peavari ja hooldus lapsele

Vanema ja lapse turvakodu

Ajutine varjupaik vanemale ja lapsele, eluase, nõustamine

Iseseisvasse ellu tagasi aitamine

Sisaldab sotsiaalnõustamist, majandusnõustamist, juhendamist ja abistamist igapäevastes tegevustes. Võimalik on taotleda eluruumi ühiselamus või sotsiaalmajutusüksuses. 

MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu

Tallinna Naiste Kriisikodu on koht, kust leiab toetust, mõistmist ja abi. Pakutakse esmast nõustamist oma olukorra hindamiseks, psühholoogilist ja juriidilist nõustamist ning vajadusel peavarju kriisiperioodiks.

 

 

Viimati muudetud: 02.07.2021