14.05.2022

Nõmmel tähistati linnaosade päeva ühise lillede istutamise ja kontserdiga

Laupäeval, 14. mail tähistati üle Tallinna linnaosade päeva. Nõmmel toimus sel päeval kogukonnale kaks üritust – ühine lillede istutamine Nõmme Ema ja Ilo pargis ning Ott Leplandi ja Jaagup Kreemi kontsert Ravila pargis.

Nõmme linnaosa vanema Lauri Paeveeri sõnul oli hea näha, et vaatamata heitlikule ilmale tuldi kodudest välja ja tähistati linnaosade päeva ühise kogukonnana. „Ühised head teod on parim viis kogukonna liitmiseks. Aitäh kõigile Nõmme inimestele, kes leidsid aega lille mulda istutada või meeleoluka tunnikese hea muusikaga Ravila pargis veeta,“ tänas Paeveer nõmmelasi.

Kogukonnaga ühine lillede istutame toimus laupäeval, 14. mail kell 10.00-11.00 Nõmme Ema pargis (Jaama tänav) ja kell 11.00-12.00 Ilo pargis (Vabaduse pst 4). Inimesi väga palju kohale ei tulnud, kuid sellegi poolest ehivad mõlemat parki nüüd kaunid lillekastid. Ühiselt istutatavateks taimedeks olid helmikpööris, kukehari, päevaliilia, pihlenelas, kurereha ja hosta. Kohapeal jagas näpunäiteid spetsialist ning hilisem istutuskastide hooldus on tagatud kuni 31. oktoobrini.

Ott Leplandi ja Jaagup kreemi kontsert algas kell 14.00 Ravila pargis. Linnaosade päeva kontsert oli ühtlasi ka avalöögiks selle aasta Ravila pargi kontserdite sarjale. Meeleolukas kontsertkava oli ülesehitatud nii nende endi kui ka teiste tuntud artistide loomingust. Kaks head sõpra lõid laval mõnusa olemise, kus lugude vahel meenutati naljakaid seikasid nii lava peal kui lava taga juhtunud seikadest.

Ott Lepland on tunnustatud meesartist, kes sai laiemalt tuntuks „Eesti otsib superstaari“ kolmanda  hooaja (2009) võiduga. Samuti on ta pärjatud kahel korral parima meesartisti tiitliga. Jaagup Kreem on Eesti muusik ja ansambli Terminaator solist. Jaagup Kreemi koolitee algas Helsingis Nõukogude Liidu saatkonna koolis. Koolitee lõpp ja ansambel Terminaator said alguse aga hoopis Nõmmel, Tallinna 10. keskkoolis (praegune Tallinna Nõmme Gümnaasium). 

Linnaosade päeva kontserdi GALERII

Uudise rubriigid: