19.05.2020

Taas saab külastada botaanikaaeda ja muuseume

Eile, 18. mail taasavas oma uksed külastajaile Tallinna Botaanikaaed, tänasest ootab huvilisi ka Tallinna Linnamuuseum oma filiaalidega. Tallinna Keskraamatukogust saab nüüd ette tellides raamatuid laenutada.

„Usun, et paljud linlased on pikisilmi oodanud võimalust taas nautida harivat meelelahutust lisaks virtuaalmaailmale ka vahetu kogemuse kaudu. Seda enam on hea meel, et nii raamatukogud, muuseumid kui ka botaanikaaed on nüüd taas külastajaile avatud,“ rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. „Kehtima jäävad küll veel mõningad piirangud, kuid kindlasti ei takista need saada positiivseid emotsioone ja head külastuskogemust, mida meie kultuuriasutused pakuvad.“

Tallinna Linnamuuseum kutsub käesolevast nädalast huvilisi tutvuma nii uute näituste kui ka püsiekspositsioonidega. Teisipäevast, 19. maist ootavad külastajaid Linnamuuseum (Vene 17) ning Kiek in de Köki kindlustustemuuseum. Kolmapäevast, 20. maist on avatud Fotomuuseum, Tallinna vene muuseum ja Peeter I maja. Lastemuuseum Miiamilla avas väliala juba 11. mail, aga siseruumid jäävad terviseohutuse huvides esialgu suletuks. Linnamuuseumi pakutava mitmekülgse programmiga saab lähemalt tutvuda siin. Muuseumis lubatakse külastajaid asutusse kuni kümneliikmelistes rühmades – erandiks on üksnes pered – ning järgida tuleb 2+2 reeglit. Esil on käte desinfitseerimise aine ja ruume puhastatakse sageli.

Eriolukorra ajal valmistasid linnamuuseumi muuseumipedagoogid ette distantsõpet toetavaid materjale ja muuseumituure, mida saab vaadata ja kasutada ka edaspidi – veebimuuseum on jätkuvalt avatud.

Juba eile taasavati ka botaanikaaia kasvuhooned. Kasvuhoonekompleksi keskses osas – palmimajas – käivad küll renoveerimistööd, kuid troopika-, lähistroopika- ning kuivalembeste taimede majad on külastajate tulekuks valmis. Piirangud siiski veel säilivad – kasvuhoones võib korraga viibida maksimaalselt kümme inimest ja omavahel tuleb hoida distantsi. Kes aga soovib jätkuvalt turvalainel püsida, võib minna virtuaaltuurile, kus saab kuulata botaanik Urmas Laansoo taimetutvustusi.

Tallinna Keskraamatukogus on eilsest alates jälle võimalik paberraamatuid koju laenata, seda neis osakondades ja haruraamatukogudes, mille ruumid võimaldavad teenust ohutult pakkuda. Teavikuid saab laenutada ettetellimisel ja kontaktivabalt. Võõrkeelse kirjanduse osakonnas ja mõnes haruraamatukogudes saab kasutada ka arvutit, broneerides selleks aja. Teenust pakutakse hädavajalikeks toiminguteks, näiteks e-maksete tegemiseks. Rohkem infot keskraamatukogu teenuste taasavamisest leiab raamatukogu kodulehelt.

   

Uudise rubriigid: