14.12.2009

Tallinn tunnustas parimaid noorteprojekte ning aasta noorsootöötajat

Tallinna Raekojas anti üle konkursi „Suured teod Tallinna noortele ja Tallinna noorte suured teod" tunnustusauhinnad - konkurss toimub juba viiendat aastat ning uudseid, julgeid, mõtlemapanevaid ettevõtmisi noortevaldkonnas toimub pealinnas üha enam, mida näitas ka tänavu esitatud nominentide arv - 32.

Abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul näitab tunnustusauhindade „Suured teod Tallinna noortele ja Tallinna noorte suured teod" pikaajaline traditsioon projektide jätkusuutlikkust ja  elujõulisust. „Aastatega on projektid läinud üha laiapõhjalisemaks, sotsiaalsemaks ja ühiskonna-tundlikumaks," tõdes Jäppinen. „Tallinn on käesoleval aastal Läänemere Linnade Liidu Noorsooküsimuste komisjoni eesistujalinn, mis on ka tunnustuseks meie noorsootööle ning annab enese- ja sihikindlust meie tegevustele ka tulevikus."

Tallinna linna noortenõukogu pidas esimeses kategoorias suure teo auhinna vääriliseks MTÜ AIESEC Eesti poolt korraldatud Eesti Noorte Foorumit ning Noorte Juhtimiskonverentsi. Teises kategoorias peeti peaauhinna vääriliseks MTÜ Tagahoovi rahvusvahelist projekti „Noorte spraykunsti festival Street Life", mis toimus Koplis ja mille eesmärgiks oli propageerida Tallinna noorte seas legaalset ja ühiskonna poolt aktsepteeritud spraykunsti vormi ja tänavakultuuri eetilisi aspekte ning tutvustada rahvusvahelist kogemust selles valdkonnas.

Väikese teo auhinnaga pärjatakse nii Jüri Lehtmetsa juhitud projekt „Party on Wheels" kui ka Daniel Sepa eksperiment „Nädal ratastoolis" - mõlema ettevõtmise eesmärgiks oli informeerida ühiskonda liikumispiiranguga noorte elust.  Auhinna saavad ka Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlaua ettevõtmine „Tallinn tarkade inimeste linnaks" ja Kristiine noortekeskuse ja linnaosavalitsuse ühisprojekt „Jalgratturi juhiloa koolitus".

Tallinna aasta noorsootöötaja on Pääsküla noortekeskuses töötav Imre Kuller. Esimest korda saab tiitli noor meesterahvas, kelle eriliseks panuseks loetakse ekstreemspordi valdkonna arendamist linna noorsootöös. Aasta noorsootöötajat premeeritakse rahaliselt, parimate projektide auhinnad on keraamilised teod, mis sümboliseerivad noorsootöö aeglast ent kindlat arengut.

 

Uudise rubriigid: