Liigu sisu juurde
Juurdepääsetavus
 °C
Otsi informatsiooni, teenuseid jne

Tallinnas tähistatakse rahvuskultuuride päevi

Tallinnas tähistatakse rahvuskultuuride päevi

Laupäeval, 18. septembril algava ürituse avab traditsiooniline etnolaat Raekoja platsil. Seitsmendat korda toimuva Rahvuskultuuride päevade raames saab osaleda eri rahvuste kombeid tutvustavates tasuta õpitubades, vaadata kino ja näituseid, kuulata kontserte ning tutvuda Tallinnas elavate vähemusrahvuste kultuuriga. Rahvuskultuuride päevad lõpetab 26.septembril Vene Kultuurikeskuses toimuv koorikontsert "Koos elame – koos laulame".

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on rahvuskultuuride päevad kujunenud oodatud sündmuseks linna igasügiseses kultuuriprogrammis. “Tallinna linn on koduks ligi 100-le erineva rahvuse esindajale. Sestap on kodulinna rahvusliku mitmekesisuse tähistamiseks hea tulla vähemasti kord aastas kokku ning teineteise tavade ja traditsioonidega mitmete muusikaliste etteastete, töötubade ja toidulaada kaudu tuttavaks saada”, rääkis abilinnapea. “Tegevust ja avastamisrõõmu jagub sel aastal festivali käigus nii suurtele kui väikestele,“ lisas Belobrovtsev.

Rahvuskultuuride päevade kontserdiprogramm pakub kuulamist- vaatamist nii klassikalise, rahvamuusika kui ka estraadimuusika austajatele. Kontserdid toimuvad Vene Kultuurikeskuses, Tallinna Rahvaülikoolis ja Raekoja platsil. Keelekohvikutes uuritakse eesti keele olemuse, päritolu ja keele kujunemise nüansse. Eraldi keelekohvik on pühendatud võro keelele, mille käigus sünnipäraste võrokestega maailma asju arutada. Tallinna Keskraamatukogu pakub üldhariduskoolide klassidele õpitube, lugemisnurki ja tutvumistunde rahvuskultuuride teemadel. 24. septembril tähistatakse Rahvuskultuuride päevade raames rahvusvähemuste päeva, millega meenutatakse  Eesti Rahvuste Foorumi esmakordset kogunemist 1988. aastal. 

 

Rahvuskultuuride päevade programm eesti keeles: /kultuur/g29973
Rahvuskultuuride päevade programm vene keeles: /kultuur/g29983 

 

Rahvuskultuuride päevi korraldavad Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Linnamuuseum, Tallinna Rahvaülikool, Vene Kultuurikeskus, Eesti Folkloorinõukogu, Eestimaa Rahvuste Ühendus, Kultuuriühendus Kirill ja Meffodi, Rahvusvaheline Rahvuskultuuride Ühenduste Liit Lüüra, Vene Haridus- ja Heategevusühingute Liit Eestis ja MTÜ Aserbaidžaani rahvuste Art Studio Buta.