Biolagunevate jäätmete liigiti kogumine

Tallinna Ettevõtlusamet annab konsultatsiooni biolagunevate jäätmete käitluse küsimustes, ja aitab probleemide lahendamisel jäätmete liigiti kogumise korraldamisega kodudes ja ettevõtetes.

Biolagunevate jäätmete hulka kuuluvad köögis tekkinud orgaanilised jäägid, kodus ja aias tekkinud haljastusjäätmed, toiduainete tootmisel tekkinud orgaanilised jäätmed, kontorites, restoraanides jm söögikohtades eraldi kogutud toidujäätmed. Biojäätmete mahutisse on lubatud ka lisada majapidamispaberit, pabersalvrätte, kohvipaksu, paberfiltreid, toataimi, lõikelilli.

Kui kavatsete korralda kodukompostimist, nt rajada või osta kompostimisnõu, siis teil on võimalus saada vajalikku informatsiooni Tallinna Ettevõtlusameti spetsialistidelt. Aitame teil ka lahendust leida juhul, kui te hakate biojäätmete kogumise ja töötlemisega tegelema pealinna territooriumil, korraldada biojäätmete taaskasutamist, otsite lähimat võimalikku biojäätmete vastuvõtupunkti või kavandate ettevõtte jäätmehooldust.

Kodumajapidamises, kontorites ja mujal tekkinud biojäätmed tuleb üle anda korraldatud jäätmevedu süsteemi kaudu pealinna poolt hanke korras määratud jäätmevedajale.

Kodumajapidamises tekkinud haljastusjäätmed on võimalik üle anda piiratud kogustes Tallinna jäätmejaamades. Asutused ja ettevõtjad peavad andma oma haljastusjäätmed vastavatele jäätmekäitlusettevõtetele.

 • Kirjeldage kavandatud tegevust või probleemi e-kirjas.

  Isikutuvastus

  Ära unusta lisada kontaktinfot ja oma nime.

  Kuhu avaldus esitada

  Saada e-posti aadressil jaatmed@tallinnlv.ee.

 • Lepi aeg eelnevalt kokku telefoni 616 4012 või e-posti jaatmed@tallinnlv.ee teel.

  Seoses koroona viiruse levikuga palume võimalusel eelistada asutusse kohale tulemise asemel e-teenuseid ning suhtlemist e-posti ja telefoni teel.

  Isikutuvastus

  Kaasa võta isikut tõendav dokument.

 • Helista numbril 616 4012 ja esita oma küsimus spetsialistile. Palun veenduge, et vastus poleks linna veebilehel.

  Isikutuvastus

  Palun tutvustage ennast vestluse alguses.