Lugemine ja kojulaenutus raamatukogudes

Raamatukogu teeb lugejale kättesaadavaks temale vajalikud trükised, auvised ja teised teavikud ning avalikud andmebaasid.

Raamatukogu teenuste kasutamiseks tuleb ennast lähimas raamatukogus lugejaks registreerida. Raamatute laenutamine toimub lugejakaardi või ID-kaardi alusel. Kõik Tallinna Keskraamatukogus leiduvad teavikud on sisestatud e-kataloogi ESTER. E-raamatuid on võimalik lugeda e-raamatukogu ELLU vahendusel. Erivajadustega lugejale. Rohkem informatsiooni leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt

 • Millest alustada

  Registreeri end Tallinna Keskraamatukogu lugejaks, seda saab teha raamatukogus kohapeal või veebis. Raamatukogude kontaktandmed leiab raamatukogu veebilehelt. Täiendava informatsiooni saamiseks võta ühendust raamatukoguga.

  Isikutuvastus

  Lugejaks registreerimiseks võta kaasa ID-kaart või muu fotoga ja isikukoodiga isikut tõendav dokument. Alla 18-aastastel lastel ja noortel tuleb teavikute kojulaenutamise õiguse saamiseks tuua ka lapsevanema (või eestkostja) kirjalik nõusolek.
  ID-kaart lugejakaardina - ID-kaardiga lugejaks registreerumine on tasuta. ID-kaardiga lugejaks registreerumiseks on vaja kehtivat sertifikaati, PIN2-koodi digitaalallkirja andmiseks ja kehtivat e-posti aadressi.
  Lugejakaart – Lugejale väljastatakse vöötkoodiga lugejakaart. Kaart on tasuline.

  Tallinna Keskraamatukogu

 • Tallinna Keskraamatukogu

  Nimetus Ühik Hind
  Lugejakaart külastajale, lugejakaardi asendamine tk 1.00 €
  Raamatukogudevaheline laenutus, artikli koopia edastamine lk 0.10 €
  Raamatupaki (kuni 5 teavikut) tellimine pakiautomaadi kaudu krd 4.00 €
  Soodushinnaga lugejakaart üliõpilasele, pensionärile, töövõimetuspensioni saavale, osalise või puuduva töövõimega isikule ja tööotsijale või töötule (tõendava dokumendi alusel) ning soodushinnaga lugejakaardi asendamine tk 0.50 €
  Tasu tellitud, kuid pakiautomaadist väljavõtmata raamatupaki eest krd 3.00 €
  Teavikute kullerteenus krd 0 €
  Teemanimestiku koostamine, esimesed 24 kirjet tasuta teg.ühik 0.80 €
  Viiesendine lugejakaart kuni 19-aastasele (k.a) isikule, viiesendise lugejakaardi asendamine tk 0.05 €
 • Osutajad   Osutamiskohad