Probleemtoodete jäätmete liigiti kogumine

Kasutatud patareide, akude, elektri- ja elektroonika jäätmete kogumine toimub tasuta müügikohtades, jäätmejaamades ja ohtlike jäätmete kogumispunktides. Autorehvid kogutakse tasuta jäätmejaamades ja müügikohtades. Siin näete veebikaardil jäätmejaamade ja vanade rehvide kogumispunktide asukohti.


 

Kasutatud patareide kogumine
Seadusest tulenevalt on patareide tootjad kohustatud kasutatud patareid tasuta tagasi võtma müügikohtade kaudu, varustades turustajat kogumiseks vajaliku kogumismahutiga. Sellest lähtuvaltpeavad kõik patareide müügikohad (kauplused, kioskid jne) tasuta tagasi võtma kasutatud patareid sõltumata sellest, kas ostetakse uusi patareid või mitte. Vastav teave peab olema müügikohas nähtaval kohal.

Kasutatud kodutehnika kogumine
Elektri- ja elektroonikaseadmete (EES) maaletoojatel ja tootjatel on kohustus tasuta tagasi võtta kodumajapidamistes tekkinud vana kasutatud kodutehnika.Kui füüsiline isik soovib osta kauplusest elektri- ja elektroonikaseadme (nt televiisor, külmkapp, raadio vms) on kauplus kohustatud vana samalaadse seadme vastu võtma (ehk 1:1 tagasi võtma). Sealjuures pole oluline, kas 10 km raadiuses on elektroonikaromude vastuvõtmispunkt või mitte ega ka see kas kauplus on ühinenud mõne tootjavastutusorganisatsiooniga. Kauplus ei tohi keelduda uue seadme ostmisel vana samalaadse seadme vastu võtmisest! Juhul kui uue seadme ostmisel vana seadet kohe kaasas ei ole, võib kauplus keelduda selle vastu võtmisest hiljem.Väikseid elektroonikaseadmeid (külepikkus kuni 25 cm) peavad kõik elektroonikat müüvad poed tasuta vastu võtma isegi siis kui uut asemele ei osteta.

Elektri- ja elektroonika seadmete kogumispunktide asukohad

  • Jäätmejaamad
  • Väikeelektroonika kogumispunktid kõigis elektroonikat müüvates kauplustes
Tagastatavad elektroonika seadmed peavad olema komplektsed.
Mittekomplektseid külmikuid võetakse vastu ainult tasu eest. Kodutehnika kogumist Tallinnas korraldavad MTÜ EES - Ringlus (tel 648 4335) ja MTÜ Eesti Elektroonikaromu (tel 633 9244).
Kasutatud rehvide kogumine
Rehvide kasutaja peab koguma vanarehvid lahus muudest jäätmetest!Elanikelt vanarehvide tasuta vastuvõtmine toimub Tallinna Keskkonnaameti tellimusel avatud jäätmejaamades. Elanikelt võetakse korraga vastu kuni 8 sõiduauto velgedeta rehvi. Veoauto ja väiketraktori rehvide üleandmiseks tuleb pöörduda MTÜ Rehviringlus poole.
MTÜ Rehviringlus kogumispunktide aadressid leiad siit.
Uute rehvide ostmisel saab vanad jätta müügikohta.
  • Millest alustada

    Vii probleemtooted jäätmejaamadese http://www.tallinn.ee/est/Jaatmejaamad-Tallinnas või ohtlike jäätmete kogumispunktidesse

  • Osutajad   Osutamiskohad