Arhiivipäring ehitise inventeerimisandmete kohta

Soovitame võimalusel eelistada asutusse kohale tulemise asemel e-teenuseid ning suhtlemist e-posti ja telefoni teel .

 

 • Kui vajad kinnitatud koopiaid (ametlikuks otstarbeks, nt esitamiseks mõnele ametiasutusele), siis tuleb esitada arhiivipäring, ja vastuseks saab arhiiviteatise, mille eest tuleb tasuda riigilõivu (lisandub koopiate ja/või kiirteenuse tasu).
 • Kui vajad kinnitamata koopiaid (kas isiklikuks otstarbeks või ka mingil muul põhjusel, milleks kinnitamine pole oluline), siis esita koopiate tellimus. Sel juhul riigilõivu tasuda ei tule.

Koopiate väljastamine linnaarhiivi üle antud Tallinna Hooneregistri arhiivis (hõlmab dokumente kuni aastani 2003) olevatest ehitiste inventeerimise dokumentidest. Vastuse päringule saad üldjuhul 30 päeva jooksul. Võimalik on taotleda ka kiirteenust: esitatud arhiivipäringule saab võimaluse korral vastuse 2 tööpäeva jooksul. Kiirteenuse tasu on 15 eurot . Vastav soov tuleb päringut esitades ära märkida, arhiivi kantselei annab tagasisidet selle realiseerimise võimalikkuse kohta.
Arhiivipäringu vastus on tasuline, tasuda tuleb riigilõiv ning koopiate ja/või kiirteenuse tasu. NB! Ärge tasuge enne, kui linnaarhiiv on teid teavitanud tasutavast summast!

 • Täida vorm, mille leiad siit
  Ole tähelepanelik andmevälja "E-post" täitmisel, kuna sinna sisestatud meiliaadressil saadetakse peale vormi esitamist (peale nupu "Saada" vajutamist) selle koopia ning hiljem Linnaarhiivi teade avalduse kättesaamise ning menetlemise kohta.

  Isikutuvastus

  Delikaatseid isikuandmeid ja/või Notariaadiseaduse alusel juurdepääsupiiranguga andmeid sisaldavad koopiad ja arhiiviteatised edastatakse krüpteeritult - seetõttu pane avaldusse kindlasti kirja oma isikukood.

  Kinnitus avalduse kättesaamise kohta

  Sinu kontaktaadressile peaks tulema automaatteade, mis kinnitab avalduse kohalejõudmist.

  Tulemus

  15 tööpäeva jooksul (kiirteenuse taotlemise korral 2 tööpäeva jooksul) võtab linnaarhiivi kantselei Sinuga ühendust ja teavitab vastuse valmimisest ning tasutavast summast. Arhiiviteatis ja/või koopiad saadetakse e-mailile või edastatakse muid kokkulepitud elektroonilisi kanaleid pidi.

 • Ärge makske enne, kui linnaarhiivi kantselei on Teid makstavast summast informeerinud!

  Tallinna Linnaarhiiv

  Nimetus Ühik Hind empty
  InventPär-digitaalne tarbekoopia lk 0.40 €
  InventPär-paberkoopia arhivaalist lk 1.00 €
  InventPär-päringule vastamine kiirkorras krd 15.00 €
  InventPär-trükivaliteediga digikoopia lk 2.50 €
  Tasuliste arhiiviteenuste eest maksmine - Maksa
  Riigilõiv arhiiviteatise, arhivaali väljavõtte või ärakirja väljastamise eest Kord 15.00 € Maksa
 • Osutajad   Osutamiskohad

Teenuse standard

 • Teenuse osutamise protsess:

  Avaldus esitatakse arvestuse ja kogumise sektori peaspetsialistile või arhivaarile.
  Protsessi kirjeldus