Tuleviku Tallinna linnaruum

TALLINNA PEATÄNAV

Peatänava projekti eesmärk on luua veel sel kümnendil Tallinna südalinna kaasaegne, 21. sajandisse sobilik inimkeskne linnaruum. See tähendab Pärnu maantee ja Narva maantee südalinnapoolsete otste ühendamist inimsõbralikuks, jagatud linnaruumi põhimõttel sündinud tervikuks. Sündiv Peatänav kasutab tänavaruumi heaperemehelikult, luues jalakäijate kui jalgratturite jaoks turvalise ja meeldiva keskkonna, arvestades ka ühistranspordi- ja autoliikluse huve ning piirkonna ettevõtjate vajadusi. 

TALLINNA LINNAHALL

Linnahall ärkab nüüdisaegsel tasemel teatri- ja kontserdipaigana täiesti uuele elule. Kontserdisaali rekonstrueerimisel on seatud eesmärgiks kogu Põhja- ja Ida-Euroopa regioonis konkurentsivõimelise akustikaga ning moodsaima ja võimalusterohke lavatehnikaga umbes 5000 istekohaga saal, mis meelitaks siia esinema maailmatasemel sümfooniaorkestreid ja grandioosseid lavastusi.

REIDI TEE

Reidi tee on uus loodav Tallinna tänav, mis ulatub Russalka ristmikust kuni Lootsi ja Tuukri tänava ristmikuni.
Reidi tee tähendab mereäärset jalakäijate promenaadi, pargiribasid koos puhkealadega, jalgrattateed ning autoteid. Uus tee toob suure osa mereäärsest võsastunud tühermaast Pikksilma tänava piirkonnas avalikku kasutusse, avades selle jalutajatele ja ratturitele. Reidi tee eesmärk on pakkuda lisaks Narva maanteele teist, paralleelselt kulgevat ühendust Pirita ja kesklinna vahel. Osa Reidi teest hakkab kulgema merest kaugemal, ühendades sadamat nii Pirita kui Põhja-Tallinnaga.

Tutvu Reidi tee projekti ning eskiislahendustega

TAMMSAARE PARK

Pargi rekonstrueerimistööd on kavandatud ellu viia 2017. ja 2018. aastal. Tammsaare pargi rekonstrueerimine on eelduseks kogu linnasüdame ümberkujundamisele kaasaegseks avatud linnaruumiks. Rekonstrueerimisprojekti mahus on koostatud uus lahendus ka Viru keskusega külgnevale praegu ebamäärase funktsiooniga kasutamata alale, kuid seda on planeeritud täpsustada Tallinna peatänava projekteerimistööde mahus. Nimetatud ala peaks moodustama üleminekutsooni lopsaka, peamiselt ajaloolise haljastusega Tammsaare pargi ja kaasaegse vormikeelega hoonetekompleksi vahel.

MUSTAMÄE SPORDIKESKUS

Mustamäe spordi- ja vabaajakeskusesse on kavandatud avalik saun elanikele, kel kodus saunavõimalused puuduvad ning lõõgastust otsivatele inimestele saunakeskus koos lastealaga.
Sportlikku ajaviidet soovivad inimesed saavad jõusaali, rühmatreeningute saali ja sportbasseini koondava spordiklubi, spordisaali pallimängudeks, tantsu-, võimlemis- jms treeninguteks ning bowlingusaali. Arendaja peab lähtuma spordi- ja vabaajakeskuse projekteerimisel lõplikus pakkumises esitatud eskiislahendusest ning objekti kasutusse võtma hiljemalt 30. novembriks 2018.

PAE ASUMI JALAKÄIJATE PROMENAAD

KULTUURIKESKUS KAJA JA MUSTAMÄE LINNAOSA VALITSUSE HOONEKOMPLEKS

Kui kõik läheb plaanipäraselt, saab 2018. aastal tähistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva juba uues kultuurikeskuses. 54-aastasel Mustamäel pole kultuurikeskust kunagi olnud, nüüd saab linnaosa lõpuks ometi kaasaegse, avarate võimalustega kultuurikeskuse kogupinnaga ca 2700 m², korraliku heli- ja valguspargiga, suure saaliga, mis lubab kontserte korraldada, teatrietendusi nautida, linnaosa koolidel jm asutustel oma tähtsündmusi korraldada jne, väiksemad saalid tantsimiseks kui ka laialdaseks huvitegevuseks.   

MUSTAMÄE TERVISEKESKUS

Keskuse 6806 m2 suurusel hoonel on neli maapealset ja üks maa-alune korrus. Hoone esimesele korrusele tuleb taastusravikeskus, apteek, kohvik, prilli- ja lillepood ning ortopeediliste vahendite kauplus. Teisele korrusele on kavandatud eriarstiabi ruumid ja koolituskeskus ning kolmandale ja neljandale perearstikeskused ja administratsiooni ruumid. Keldrikorrusel hakkavad asuma töötajate garderoobid, laod ja tehnilised ruumid, samuti 30 kohaga parkla töötajate autodele.

SÕLE SPORDIKESKUS

Aadressil Sõle 40a asuvas uues keskuses on nii pallimängude saal, vehklemissaal, ujula, võitluskunstide saal kui ka jõusaal. Väljakute mõõtmed on sellised, et mängida saab kõiki populaarseid pallimänge, eeskätt  korvpalli ja võrkpalli, aga ka saalihokit. Tähtsateks võistlusteks saab väljaku äärde paigutada ka 133 kohaga tribüüni.
Eraldi tehti ka vehklemissaal, kus on üheksa spetsiaalkattega rada.
Keskuse ujulas on kaheksa 25-meetrist rada ja pealtvaatajatele 200 kohaga tribüün. Ujula juurde kuulub suur lastebassein, mis sobib hästi ujumise õpetamiseks ja lasteaedade ujumistundideks. 

PÄÄSKÜLA GÜMNAASIUM JA NÕMME NOORTEMAJA

Tallinna Pääsküla Gümnaasium ja Nõmme Noortemaja kolivad peagi ühise katuse alla. Kõikide ootuste kohaselt algab uues hoonetekompleksis õppetöö juba 1. septembril 2018. 
Kuna territoorium on piisavalt suur, otsustas Tallinna Linnavalitsus koos kooli rekonstrueerimisega rajada ruumid ka Nõmme noortemaja tegevuse laiendamiseks. Noortemaja saab kolmele korrusele ligikaudu 2500 m² uusi klassi- ja tegevusruume, sealhulgas muusikaklassid, aeroobika- ja tantsusaal, meisterdamise töökojad ja palju muud.

HAABERSTI RINGRISTMIK

Ringristmik asendub fooridega turboringristmikuga. See ei ole enam otseselt ringristmik, sest ringi sõita pole seal võimalik, vaid iga sõidukijuht peab liikuma valitud suunas ja kord valitud suunda pole nii lihtne muuta.
Üle liiklussõlme on projekteeritud viadukt, mille kaudu hakkab kulgema Keila ja Tallinna vaheline liiklus.
Uue liiklussõlme osa on ka kaks jalakäijate tunnelit ja kõikjal korralikud kergliiklusteed.

Viimati muudetud: 26.03.2018