Miljööväärtuslike alade üldinfo

Alates 2001. aastast on Tallinna linna üldplaneeringuga määratud kaheksa miljööväärtusliku piirkonda: Kalamaja, Pelgulinn, Kadriorg,  Kassisaba (koos Kelmiküla ja Uue-Maailmaga), Rotermanni kvartal (miljööala 2001-2009), Nõmme, Süda-Tatari ja Veerenni-Herne-Magasini tänavate piirkonnad.

2004. aastal määrati Paljassaare ja Russalka vahelise ranna-ala üldplaneeringu raames miljööväärtusliku elamualana ka Laevastiku tänava kvartal Paljassaares. 

2009. aastal lisandus Kesklinna teemaplaneeringuga veel 4 miljööala: Kitseküla, Raua, Torupilli ja Uue-Maailma ning täpsustati ka teiste kesklinna miljööalade kaitse- ja kasutustingimusi. Samal aastal kehtestati Pirita üldplaneering, millega lisandus 2 miljööala: Merivälja ja Maarjamäe. 2010. aastal kehtestatud Lasnamäe üldplaneeringuga lisandus Sikupilli miljööala ning 2016. aastal kehtestatud Kristiine üldplaneeringuga Lille ja Järve miljööalad.

Hetkel on töös Põhja-Tallinna üldplaneering, millega täpsustatakse Pelgulinna, Kelmiküla ja Kalamaja miljööalade piire ning lisanduvad Kopli-Niidi, Sirbi ja Pelguranna miljööalad. Samuti on vastu võetud Nõmme üldplaneering, millega täpsustatakse Nõmme miljööalade piire.

 

Täiendav info:

- Miljööalade peaspetsialist Anneli Jüristo

Piirkonnad: Pelgulinn (Ristiku tänavast Kalamaja poole jääv ala), Laevastiku, Kopli-Niidi, Sirbi, Nõmme (Tähe tänavast läänepoole jääv osa)

- Miljööalade peaspetsialist Kristiina Liinak

Piirkonnad: Pelgulinn (Ristiku tänavast Sõle tänava poole jääv ala), Nõmme (Tähe tänavast idapoole jääv osa), Pelguranna, Järve

- Miljööalade peaspetsialist Eili Siraki

Piirkonnad: Uus-Maailm, Kitseküla, Kadriorg, Raua, Torupilli, Lille, Sikupilli, Merivälja, Pirita-Kose

- Miljööalade peaspetsialist Erja-Liina Raidma

Piirkonnad: Kalamaja, Kelmiküla, Kassisaba, Süda-Tatari, Veerenni

 

Viimati muudetud: 15.08.2018