Tallinna Keskkonnaamet soovitab

RAAMATUD

linnad.jpgLinnad inimestele
Autor: Jan Gehl

Jan Gehli raamat “Linnad inimestele” on linnaplaneerijate ja linnakultuuri huviliste “piibel”, mis seletab väga lihtsas ja arusaadavas keeles lahti Gehli teooria põhitõed sellest, kuidas linnad ja inimesed koos toimivad. Kuidas inimene kujundab linnaruumi ja kuidas linn seejärel kujundab inimesi. Lisaks on raamatus ohtralt head illustratiivset materjali, uuringute kirjeldusi ja “tööriistu”, mis võimaldavad muuta linna inimsõbralikumaks.

putukafriigi päevaraamat mõõdus.jpg

Purukafriigi päevaraamat
Autor: Viio Aitsam   Kirjastus: Hea Lugu    Ilmumisaasta: 2016

Päeviku putukafriigist autor on õppinud tohutut elurikkust märkama ja hindama. Ta jälgib ja pildistab, püüab määrata putukate liike, jätab meelde elupaiku ja toitumiskombeid. Teda huvitab, kuidas see liigirikas kooslus toimib, kui aias kedagi ei tõrju ega tapa. Putukafriigi päevaraamatut lugedes saate teada, kuhu on sedasi toimides umbes kaheksa aastaga jõutud ja kuidas kujuneb välja bioloogiline tasakaal.


EESTI LOODUS

lnnud.jpg

Miks tulevad linnud linna? Eesti Loodus 6-7/2016

Marko Mägi selgitab põhjusi, miks linnud linna satuvad või seal pesitsevad, ning tõdeb, et linnalindudest pole lootust vabaneda, nendega tuleb koos elada.

2674.jpgMustlaik-apollo: 2016. aasta liblikas Eesti Loodus 5/2016

Ülevaade Eestis ja mujal Euroopas kaitsealustest ja ohus tatud liblikaliikidest.
Miks Eestis kujunenud alamliik on praeguseks siiski kadunud, kuigi nende toidutaimi lõokannuseid kasvab siin endiselt? Aasta liblika elupaigavajadused: levik laieneb ja siin talle ilmselt meeldib.

 kährikud.jpgKährikkoer: kas oht elurikkusele ja inimesele? Eestu Loodus 4/2016

Harri Valdmann, Karmen Süld ja Leidi Laurimaa uurivad kähriku edukuse põhjusi, kährikule mõjuvat kärntõbe ja parasiite: kõigest hoolimata ei kao kährik Eestist kuhugi. 


 MUUD HUVITAVAT

tiirutaja.jpgTeabeleht Tiirutaja

Linnuhuviliste teabeleht Tiirutaja ilmub alates 2008. aastast. Teabelehe eesmärk on linnusõbrale edastada uudiseid, ülevaateid ja juhiseid lindude ja linnuvaatlemisega seonduvast ning Eesti Ornitoloogia Ühingu tegevusest. Leht ilmub neli korda aastas ja seda on võimalik elektrooniliselt lugeda EOÜ kodulehel.

Viimati muudetud: 01.10.2019