Skip to content
Accessibility
 °C
Search for information, services, etc.

Koolitused

Koolitused

Koolitused linnaosade valitsuste spetsialistidele ja linna ametite töötajatele ning hooldusega tegelevatele spetsialistidele.

2022. aastal toimunud koolitused:

2017. aastal toimunud koolitused:

  • Linnapuude lõikamine – miks, millal ja kuidas

2016. aastal toimunud koolitused:

  • Haljastuspuude haigused ja kahjurid
  • Puude tervisliku seisundi hindamine ja väärkoheldus puudega tegelimine

2015. aastal toimunud koolitused:

  • „Erinevad materjalid maastikuehituses ja nende kasutamine“ - Koolitus andis uusi teadmisi geotekstiilidest, geomembraanidest, geokärgedest, geovõrkudest, murukärgedest, kivikorvidest ja kivimattidest ning nende kasutamisest haljasalade rajamisel ja konstruktsioonides.
  •  „Kogu tõde võõrliikidest“ - Koolitusel räägiti millised on võõrliigid, nende ennetusest ja tagajärgedega võitlemisest.
  • „Low impact design - maastikukujundus loodusega“ - Rahvusvaheline kahepäevane seminar oli mõeldud ametnikele, kes tegelevad haljastu planeerimise, rekonstrueerimise või igapäevase haljastu hoolduse korraldamisega. Samuti ka haljastu hooldusega tegelevatele spetsialistidele, et nad mõistaksid projekteerimisel kasutatud põhimõtteid ning pööraksid tähelepanu etteantud juhistele.

2014. aastal toimunud koolitused:

  •  „Avaliku ruumi haljastus“ - õppereis Riia, Jurmala ja Jelgava linnadesse eesmärgiga saada erialaseid kogemusi ja praktilisi nõuandeid suvelillede esitlusest Läti tänavatel ja parkides. Kohtuti Jelgava linna kommunaalameti ja haljastuse ekspertidega, kes näitasid Läti linnades kasutusel olevaid erinevaid ampleid ja tutvustasid suvelilli, mida amplitesse oli istutatud.
  •  „Taimest puuks – probleemid noorte linnapuude hoolduses“ - seminar Soomes, kus vahetati kogemusi ja omandati uusi teadmisi linnapuudeks sobivate istikute,  istutamise, hooldamise ja haiguste teemadel. Erialane suhtlus kolleegidega välisriikidest on oluline Tallinna haljastuse seisundi parendamiseks.
  • „Linnahaljastus ja tänavapuud“ - Tsentraliseeritud koolitusel aprillis käsitleti järgmisi teemasid: õige puu õigesse kohta, puu istutamine kui kompleksülesanne, puuistiku kvaliteedi parameetrid, puuistiku levinumad vead, kus paiknevad juured, linnapuude kasvukohad.

Last modified 29.03.2022