Skip to content
Accessibility
 °C
Search for information, services, etc.

Sündmused, uudised

Sündmused, uudised

Kas teadsid, et internet ning sellega seotud seadmed toodavad täna 4% kogu maailmas tekkivast kasvuhoonegaaside heitkogusest? 

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet kutsub Rohelise kooli programmi õppeasutusi, õpilasi ja kõiki huvilisi osa võtma digikoristuspäevast, mis toimub üle Eesti täna 28. jaanuaril 2022.

Digitaalne prügi on midagi, mis koguneb meie arvutitesse ja võrguketastele märkamatult, aga kindlalt. Aja jooksul koguneb meil dokumente, fotosid ning palju muud mittevajalikku. Nüüd on õige hetk võtta aega ja korrastada oma failid.

Kasutuna seisva digisisu kustutamine vähendab CO2-jalajälge, vabastab nutiseadmete salvestusruumi ning muudab seadmed kiiremaks.

Korrasta digikoristuse ajal oma failid arvutis ja nutiseadmes:

- kustuta topelt failid;

- vaata üle failid, mis on vanemad kui 5 aastat, kas sa vajad neid endiselt;

- vaata üle allalaetud failide kaust ehk Downloads kaust ja kustuta mittevajalikud failid;

- tühjenda seadme prügikast.

Failide korrashoidmiseks ei piisa, kui teed neid tegevusi ühekordselt. Jätka korrastamist regulaarselt. Nii nagu hoolitsed enda töölaua, auto või kodu eest, nii hoolitse ka oma failide eest.

Üheks omamoodi digitaalseks taagaks on ka erinevatesse veebikeskkondadesse loodud kontod. Näiteks omab pea iga internetti kasutav inimene mitut e-posti aadressi. Ühe e-kirja saatmine võib toota kuni 4 grammi CO2-heidet ning kui lisad e-kirjale veel pildi juurde, võib see number ulatuda 50 grammini. See omakorda tähendab, et keskmine e-posti kasutaja tekitab aastas kirju saates 135 kg CO2-heidet, mis on võrdne rohkem kui 300-kilomeetrise autosõiduga. Sulge kasutud kontod ja loobu reklaamist.

 

Osale eneseharimiseks väikeses teadmiste kontrollis: https://forms.office.com/pages/responsepage.aspx?id=cHXIZv8p3U2dy47ZXTkZ91GgfsUB5HhOnBBTuZ7bj11UQ0ZHUkpTQUgxSldaV0NDNVhFTVRBV0tFUi4u

  

Vähendage oma CO2 jalajälge ning liituge digikoristuspäevaga!


Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet korraldas Rohelise kooli programmiga liitunud haridusasutuste õpetajatele motivatsioonikoolituse.

Koolitus toimus kahes osas

I osa: „Mõtlemise toetamine“  10.11.2021

II osa: „Motivatsiooni toetamine“ 09.12.2021

Koolituse teist osa „Motivatsiooni toetamine“ saab järele vaadata siit.


Alanud on registreerimine Rohelise kooli programmiga liitunud haridusasutustele mõeldud motivatsioonikoolitusele

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet kutsub Rohelise kooli programmiga liitunud haridusasutuste õpetajaid osalema motivatsioonikoolitusel.

Koolituse eesmärgiks on anda Rohelise kooli programmiga liitunud õpetajatele ülevaade õpetamismeetoditest, mida saab kasutada keskkonnaalaste teadmiste edasiandmiseks ja haridusasutustes keskkonnahariduse propageerimise toetamiseks ning mis lähtub õpilaste individuaalset ja sotsiaalset arengut toetavast, õpioskusi, loovust ja ettevõtlikkust arendavast õpikäsitusest. 

Koolituse sisu hõlmab teemasid: 

  • efektiivsed ja ebaefektiivsed õppimisviisid; 
  • inimene kui õpiprotsessis aktiivne osaline;
  • mida võiks tõhus õppija õppimisest teada? (s.h tehnikad ja tegevused); 
  • oma õppimise jälgimine ja suunamine; 
  • sügavam arusaam mõtlemise olemusest ja muutumisest.

Koolituse läbiviijaks on hariduspsühholoog ning Tallinna Ülikooli teadur Grete Arro, kelle uurimishuvid on seotud õppimise erinevate aspektidega, sisaldades kognitiivse, arengu- ja neuropsühholoogia teadmisi.

Koolitus toimub kahes osas läbi Zoomi:

I osa: „Mõtlemise toetamine“  10.11.2021 kell 13.00-16.00.

II osa: „Motivatsiooni toetamine“ 09.12.2021 kell 10.00-13.00. 

Koolituse tulemusena on programmi Rohelise kooli õpetajatel inspireeriv ja sügavam arusaam mõtlemise muutumisest, toomaks keskkonnasäästlikku mõtteviisi kooli või lasteaia tegemistesse ning seda süsteemselt ja terviklikult. Samuti tagatakse paremini programmi Roheline kool eesmärgi – aidata lastel ja noortel kujuneda jätkusuutlikult mõtlevateks keskkonnateadlikeks inimesteks – saavutamine.

Registreerimine on avatud 8. novembrini või kuni kohtade arvu täitumiseni.

Koolitusel osalemine on tasuta. 


2021.aasta meediakajastus

https://pealinn.ee/2021/06/04/kaljulaid-vajame-roheliselt-motlevat-noort-polvkonda/

https://pealinn.ee/2021/06/02/kooli-peenramaalt-jouab-varske-koogivili-laste-toidulauale/

https://pealinn.ee/2021/06/01/pealinna-haridusasutuste-hulka-lisandub-rohelise-lipu-omanikke/

Sündmused:

Rohelise kooli programmi raames ilmub regulaarselt uudiskiri.