KUTSE


                    

Olete oodatud Euroopa Komisjoni algatatud Euroopa Säästva Energia Nädala (EUSEW) raames toimuvale Tallinna Energiaagentuuri poolt korraldatavale  Energiapäeva üritusele - arhitektuurivõistluse VELOKODA tööde auhindamisele ja näituse avamisele 18.juunil 2015 kell 11.00 Telliskivi loomelinnakus Vaba Lava fujaees (Telliskivi 60a).

Tallinna Energiaagentuuri algatusel koostöös Tallinna Keskkonnaameti, Tallinna Linnavaraameti ja Tallinna Linnaplaneerimise Ametiga ning Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonnaga kuulutati detsembris välja tudengitele suunatud arhitektuurivõistlus “Velokoda”. Võistluse eesmärk oli leida parim idee korterelamute piirkonda sobiva turvalise jalgrattahoidla või -maja mudelile. Võistlustöö pidi näitama maketi, jooniste ja seletuskirjaga, milline võiks olla korterelamupiirkondade õuealale paigutatav jalgrataste ööpäevaringseks hoidmiseks mõeldud rattamaja. Võistlusele said ideid esitada kõik tudengid, olenemata erialast.

“Velokoda” arhitektuurivõistlusele laekus tähtajaks 17 tööd. Tallinna Telliskivi loomelinnaku Vaba Lava majas saab tutvuda kõigi konkursitöödega, välja on pandud maketid koos seletuskirjaga. Näituse kuraator on Eve Komp. Näitus on avatud 17. augustini iga päev kell 12-18 (v.a. riigipühad). Näitus on tasuta.

“Velokoja” konkurssi ja näitust toetavad Tallinna Keskkonnaamet, Tallinna Linnaplaneerimise Amet, Tallinna Linnavaraamet, Tallinna Energiaagentuur, Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond, Vaba Lava ja Eesti Arhitektuurimuuseum.

Euroopa Säästva Energia Nädala raames toimuvad Brüsselis mitmed kõrgetasemelised konverentsid ja valdkondlikud kohtumised ning energia efektiivse kasutmisega seotud projektide auhindamise üritus ning liikmesriikides Energiapäevad. Täpsemalt saab nädala olemuse ja üritustega tutvuda veebilehel: www.eusew.eu. Tallinna Energiaagentuuri ja EKA poolt korraldatav Energiapäeva tutvustus on leitav: http://www.eusew.eu/energy-days/european-union, klikkides Eesti riigi kohal.

 

Tallinna Energiaagentuur

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskond

 

Näituse kutse  ja plakat.

 

Viimati muudetud: 11.06.2015