Tallinn kutsub osalema fotokonkursil „Tallinn 2020. Tulevik juba täna“

Tallinna vene kultuuri linnafestivali 9Ѣ FEST raames toimub fotokonkurss „Tallinn 2020. Tulevik juba täna“.

Tallinn on pika ajalooga linn, siin on säilinud keskaegsed ehitised, on ka hubased puitelamurajoonid, mille kuju ei ole eelmise sajandi algusest muutunud. Samas areneb pealinn järsult, kasvab ning rakendab uusi tehnoloogiaid. Fotokonkursi „Tallinn 2020. Tulevik juba täna“ raames kutsutaksegi inimesi mõtlema moodsa tehnoloogia üle. See on muutunud Tallinna linnaelu argipäevaks – jalgrattateedel liiguvad elektritõukerattad, kauba ja toidu toimetavad kohale robotid, pargis sõidab ringi juhita buss. Nutitelefoni abil saab osta rongipileti, parkida turvaliselt jalgratta, jälgida tellitud takso liikumist, teha pangaülekannet jpm. Teiste sõnadega tulevik, mida alles hiljuti näidati fantaasiafilmides, on juba käes.

Konkursi kuraatori Xenia Šabanova sõnul on antud fotovaatluse läbiviimiseks ka teine rakurss: globaliseerumises ja uute tehnoloogiate levikul on kaks poolt – positiivne ja negatiivne. „Oma pildiga võite öelda, mis meie kaasaegses, tehnoloogia ja nutiseadmetega täidetud maailmas teid murelikuks teeb,“ ütles Šabanova. „Konkursile ootame pilte, mis käsitlevad Tallinna tuleviku linnana. Pildid võivad kajastada näiteks tänapäevast taristut ning olla seotud transpordi uue trendiga, aga ka urbanismlikke maastikke või uute tehnoloogiate kasutamist linnas.“

Pildid avalikustatakse festivali Facebook lehel.
Konkursi finalistide töödest korraldatakse Vabaduse väljaku tunnelis näitus, mis on avatud 12.–25. oktoobrini.

Konkursi tehnilised tingimused:

  • Ootame fotosid koos kirjeldusega aadressil: 9fest@tallinnlv.ee
  • Fotosid saab esitada 17.–30. septembrini 2020.
  • Iga osaleja võib esitada kuni 3 tööd.
  • Iga foto edastamisel tuleb märkida autor, tema kontaktnumber ja töö või tööde pealkirjad.
  • Fotod peavad olema esitatud täissuuruses jpg-failina.
  • Fotofaili lühema külje miinimumpikkus on 2500 pikslit.
  • Faili nimi peab koosnema autori ees- ja perekonnanimest ja pildi pealkirjast. Näidis: ivar_ivanov_udune_linn.jpg, ivar ivanov linna kajastused.jpg.
  • Lubatud on piltide arvutitöötlus antud piires: värvi, kontrasti ja kaadri piiride töötlemine arvutigraafika tarkvara abil. Kollaažid ja arvutigraafika ei ole lubatud.
  • Allkiri, kuupäev, copyright ja raam ei ole lubatud.

Korraldajatel on õigus kõrvaldada fotod, mis ei ole õigesti vormistatud või ei vasta konkursi teemale.

Žürii:

Tuntud fotograafid Xenia Šabanova, Kaupo Kalda, Anton Novožilov, Aleksander Gorodenkov ja Diana Unt ning Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Auhinnad:

Peaauhinnaks on professionaalne videodroon, ergutusauhinnaks Osmo stabilisaator.

Viimati muudetud: 17.09.2020