08.09.2011

Aas: Strandberg kutsub üles anarhiale

Eesti Linnade Liidu juht ja Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles Marek Strandbergi Facebooki Tallinna teemalist sissekannet Delfi vahendusel lugedes, et viimane kutsub sellega otseselt mitte alluma kohalikule võimule ja kehtestama üleüldise anarhia.

Rohelised on Euroopas üldiselt tunnustatud ja autoriteetsed, paraku on Eesti roheliste maine selliste väljaütlemistega viinud erakonna marginaliseerumiseni. Kohalikud omavalitsused on põhiseaduslikud institutsioonid, mille juhtorganid pannakse paika põhiseaduslikel alustel. Ma tahan loota, et põhiseaduslike institutsioonidega ei saa käituda nagu ajalooks saanud rahareformijärgsete Vene rubladega või energiaagentuuriga,“ ütles Aas.

Taavi Aas meenutab, et kohalike omavalitsuste juhid on valitud rahva poolt ja töötavad neilt saadud mandaadi alusel neli aastat.

Aasa sõnul ei ole Strandbergi ettepanekud kaine ja adekvaatse inimese jutt. „Sellist jama võib ajada õllelauas kell kolm öösel või Seewaldis paraku ka Facobookis, aga seda ei saa võtta tõsiselt,“ nentis Aas. „Üleskutseid pommitamisele – isegi kujundina väljendades ja anarhia kehtestamisele, on niivõrd tõsised riigi julgeolekut puudutavad küsimused, et neist ei tohiks mööda vaadata ka kaitsepolitsei.“