17.04.2012

Algab Õismäe siseringi taastusremont

Haabersti linnaosas algavad Õismäe siseringi taastusremondi II etapi tööd, millega oluliselt paranevad liiklemis- ja parkimisvõimalused siseringil.

„Õismäe siseringil paiknevad koolid ja lasteaiad, kuhu hommikuti tuuakse autodega lapsi ning õhtuti veetakse koju,“ ütles Haabersti linnaosavanem Marek Jürgenson. „Selliseks intensiivseks liikluseks pole käesoleval ajal Õismäe sisering mõeldud, seda enam takistavad liiklust sõidutee äärde pargitud autod. Tänastes kitsastes Õismäe siseringi teeoludes ei pääse tihtipeale majade juurde ei prügivedajad ega ka kiirabiautod.“

Linnaosa vanema sõnul on taastusremondi tegemisel arvestatud siseringil paiknevate koolide ja lasteaedadega ning seetõttu teostatakse töid kolmes osas: esmalt Õismäe tee 108 – 136, siis Õismäe tee 138 – 12 ja seejärel Õismäe tee 90 – 56 majade juures. Töid teostab Lemminkäinen Eesti AS.

Hetkel on käimas taastusremondi tööde liiklusskeemide koostamine. Taastusremondi lõpetamise tähtaeg on vastavalt hanketingimustele 14. september.