08.07.2014

Botaanikaaia rosaarium tähistab 50. sünnipäeva

Tallinna Botaanikaaia rosaarium tähistab 11. juulil oma 50. sünnipäeva ning 12.-13. juulil toimuvad traditsioonilised roosipäevad.

50 aastat tagasi istutati esimesed roosid vastvalminud rosaariumi ja samal aastal sai esimeste roosiõite ilu nähtavaks ka külastajaile. Hetkel kasvab rosaariumis umbes 700 roosisorti, millest mitmed on aretatud Eestis. Silmailu pakuvad akadeemiku Johan Eichfeldi, bioloogiakandidaadi Vello Veski, aednike-aretajate Aili ja Uno Kivistiku ning aednike Ferdinand Laaseri ja Mart Ojasalu aretised.

„Tallinna Botaanikaaia rosaarium tähistab suurt juubelit,“ tutvustab Tallinna Botaanikaaia direktor Karmen Kähr. „Sel puhul on palmimajas roosinäitus ning reedel avatakse rosaariumis botaanikaaia esimese direktori Arnold Pukk’i nimeline pink. Roosihuvilistele toimuvad rosaariumis giidi saatel tasuta ekskursioonid, mis viivad külastajad tutvuma roosimaailma moevoolude, värvide, lõhnade ning vanade ja uute sortidega. Huvilistel on võimalus osta roosiistikuid.“

Näituse kuraator on Else Liventaal Tallinna Botaanikaaia avamaakollektsioonide osakonnast. Rohkem teavet on võimalik leida Tallinna Botaanikaaia kodulehelt www.botaanikaaed.ee.

 

 

Uudise rubriigid: