Koroona leviku tõkestamine ja kriisiinfo

Pikemalt: Kehtivad piirangud; Tasuta maskidKus ja kuidas saan vaktsineerida?; Esimese haiguspäeva toetusAbi ettevõteteleToetused ja toiduabiVaimse tervise tugiAbiks e-teenuste kasutamiselOlulised telefoninumbrid ja lingid 

 

Kehtivad koroonapiirangud ja juhised

 • Kõik piirangud leiab Kriis.ee - kehtivad koroonapiirangud 
 • Maski peavad kandma kõik 12-aastased ja vanemad inimesed kõigis avalikuks kasutamiseks mõeldud siseruumides, sh ruumides, kus kontrollitakse COVID tõendit (sh meelelahutuskohad, üritused, kinod, teatrid ja spaade üldkasutatavad ruumid, kus ei puututa kokku veega). Maski ei tohi asendada suu ja nina katmisega salli, krae, visiiri või muuga. Kanda tuleb meditsiinilist või sellega võrdsustatud maski (nt FFP1-3 mask või N95 respiraator), mis tõkestab koroonaviiruse delta tüve edasikandumist tõhusalt.

     

Tasuta maskid

Tallinna linnaosad jagavad tasuta meditsiinilisi maske paljulapselistele peredele, üksikvanematele, pensionäridele ja sissetulekust sõltuvat toetust saavatele linlastele

Maske jagavad linnaosavalitsused kohapeal. Maskidele järgi minnes palutakse kaasa võtta isikut tõendav dokument ja pensionäridel pensionitunnistus. Ühtlasi palutakse järgida terviseohutuse nõudeid. Täpsemat infot maskide jagamisest saab küsida linnaosavalitsuste infotelefonidelt, niisamuti leiab lisateavet linnaosade veebilehtedelt ja sotsiaalmeediakanalitest.

    

Kus ja kuidas saan vaktsineerida?

Vaktsineerimine. Foto: Gustavo Fring / pexels.com

Eelregistreerimiseta koroonaennetuspunktid Tallinnas:

 • Vabaduse väljakul asuv COVID-19 nõustamis-, vaktsineerimis ja testimispunkt on avatud iga päev kell 9-21
  Lisaks nõustamisele ja vaktsineerimisele on siin võimalik ka testida – PCR testimine on saatekirja alusel tasuta, ilma saatekirjata tuleb tasuda 44 eurot. PCR-testi proov võetakse kas ninaneelust või kurguloputusvedelikust. Ka on võimalik Vabaduse väljaku punktis teha tasuta kiirteste. 

Lisaks on avatud järgmised nõustamis- ja vaktsineerimispunktid argipäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17:

 • Haabersti Rimis (Haabersti 1)
 • Kristiine keskuses (Endla 45)
 • Lasnamäel Lindakivi keskuses (J. Koorti 22)
  Lindakivi keskuses on võimalik teha ka tasuta antigeeni kiirtesti.

Vaata ka: punktide asukohad kaardil

Nõustamis- ja vaktsineerimispunktides saavad kõik soovijad ilma eelneva registreerimiseta küsida vaktsineerimisalast nõu ja samas ka vaktsineerida.  Vaktsineerimiseks saab valida kõigi Eestis kasutusel olevate vaktsiinide vahel – kahedoosiline Pfizer/BioNTech ja Moderna või ühedoosiline Janssen. Kõigis koroonaennetuspunktides on võimalik saada nii esimest või teist doosi kui ka tõhustusdoosi

 

Eelregistreerimisega võimalused vaktsineerimiseks:

 • Kodus vaktsineerimise soovist saad teada anda telefonil 677 8448, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel kell 8–20 ja nädalavahetusel kell 9–17. Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad iga päev kell 9–18.  Teenus on mõeldud eelkõige eakatele jt, kellel ei ole mingil põhjusel võimalik ise vaktsineerima minna.

 • Vaktsineerimiseks saab broneerida aja ka telefonil 1247 (iga päev kell 8-20) või digiregistratuuri kaudu www.digiregistratuur.ee, või helistada kohalikku haiglasse või eraraviasutuse registratuuri

 • Apteekides – vaata endale lähim apteek ja broneeri aeg www.vaktsineeriapteegis.ee 

 • Vaktsineerimise kiirabi Tallinnas (vähemalt 10-liikmelistele gruppidele)

Vaktsineerimise korduma kippuvad küsimused


Nõuanded vaktsineerimistõendi vormistamiseks peale tõhustusdoosi

  

Esimese haiguspäeva toetus

Tallinna linn maksab perioodil 01.09.2021-31.05.2022 haiguslehele jäänud tallinlastele toetust esimese haiguspäeva eest, et julgustada haigestunud inimesi võtma haiguslehte juba esimeste haigustunnuste ilmnemisel. Toetuse saamiseks peab inimene olema registreeritud Tallinna elanikuks. 

Taotlus tuleb esitada peale haiguslehe lõppemist ja haigusraha väljamaksmist 40 päeva jooksul. Esimese haiguspäeva toetuse taotlemine

  

Abi ettevõtetele

 • Üürisoodustused linna äripindadel jätkuvad kesklinnas aprilli lõpuni (vt lisa).

 • Väikeettevõtja digilahenduste toetusega toetab linn tarkvaralitsentside või tarkvara soetamise või arendamisega seotud programmeerimise, juurutamise või testimise kulusid kuni 6000 euroga ettevõtte kohta aastas (vt lisa).
 • Vt ka Kriisiabi info ettevõtjatele

  

Toetused ja toiduabi

Majanduslikesse raskustesse sattunud linlased saavad abi saamiseks pöörduda oma elukoha järgse linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonna poole.

 • Toimetulekutoetust saab taotleda iga kuu viimase tööpäevani. Toetus on mõeldud abi vajavate inimeste ja perede materiaalse puuduse leevendamiseks, tagades minimaalsed vahendid esmavajaduste (nt eluaseme kommunaalkulud) katmiseks. Toetuse määramisel võetakse arvesse inimese või kõigi pereliikmete eelmise kuu sissetulekut, millest on maha arvatud maksud, makstud elatis, eluasemekulud ja toimetulekupiir. Sellel aastal on toimetulekupiiriks ühele inimesele 150 eurot, igale järgnevale täiskasvanud pereliikmele 120 eurot ja igale alaealisele lapsele 180 eurot. Vt lisa
 • Vajaduspõhist toetust (ehk sissetulekust sõltuvat toetust) saab taotleda muuhulgas toimetuleku tagamiseks ning tervise säilitamiseks, taastamiseks ja abivahendite soetamiseks tehtud kulude katmiseks. Toetust määratakse inimesele või perele, kelle netosissetulek esimese pereliikme kohta on vähem kui 584 eurot ehk alla kehtiva palga alammäära ning iga järgmise pereliikme kohta alla 467,20 euro. Taotlus tuleb esitada kolme kuu jooksul pärast kulutuste tegemist. Toetuse määramiseks hinnatakse inimese ja tema pere abivajadust iga juhtumi puhul eraldi. Vt lisa 
 • Majandusraskustes peredele jagatakse koostöös Toidupangaga toidupakke. Tegemist on samuti sissetulekust sõltuva abimeetmega ja toidupakkide jagamise sagedus selgub abivajaduse hindamise tulemusena.  

   

Vaimse tervise tugi

 • Tallinna Perekeskus pakub võimalust saada vaimse tervise muredega korral abi interneti teel. Psühholoogile saab anonüümselt küsimusi esitada perekeskuse internetikeskkonnas, vastus antakse kolme tööpäeva jooksul. 
 • Praktilisi näpunäiteid ning vaimse tervise abiliinide ja veebinõustamise viited leiab siit  
 • Telefoni teel saab psühholoogilist esmaabi üleriigilisel kriisitelefonil 1247, vastuseid antakse nii eesti, inglise kui ka vene keeles.
 • Soovitused perele: lapse tervise ja heaolu tagamine COVID-19 pandeemia ajal (infoleht)

Vaimse tervise murega saab helistada veel

 • Ohvriabi telefon 116 006 (24h)
 • Hingehoiu telefon 116 123 (24h)
 • Eluliin: 6558 088 (eesti keel), 655 5688 (vene keel) (igapäevaselt kl 19-07)
 • Lasteabi: 116111 (24h)

Kui tunned, et vaimse tervise raskuste tõttu on su elu ohus: helista koheselt numbrile 112 (Kiirabi, 24h) või mine erakorralisele vastuvõtule: psühhiaatriakliiniku valvetuba Tallinnas: 6172 650 (24h) Paldiski mnt 52 

  

Abiks e-teenuste kasutamisel

Tallinna Keskraamatukogu raamatukoguhoidjad juhendavad eesti ja vene keeles telefoni ja Skype´i teel, kuidas digiregistratuuri sisse logida ja vaktsineerimiseks aeg broneerida. Juhendatakse ka HOIA äpi kasutamisel.

Eesti keeles
Skype: Tallinna Keskraamatukogu infoteenindus
Telefon: 683 0917
E-post: ls@tln.lib.ee

Vene keeles
Skype: Yritused seenioridele
Telefon: 683 0960
E-post: vo@tln.lib.ee

Keskraamatukogu pakub ka tervist toetavate e-teenuste koolitust, kus raamatukoguhoidja tutvustab kriis.ee ja eesti.ee portaale, õpetab kasutama patsiendiportaali  Digilugu, e-apteeke ja e-toidupoode. Kõigi veebikoolituste kohta saab infot: keskraamatukogu.ee/koolitused.

      

Olulised telefoninumbrid ja lingid

 • Kuhu pöörduda, kui on mure (abikontaktide leht printimiseks) 
 • Meditsiiniteemadel saab küsida nõu perearsti nõuandeliinilt 1220
 • Vabariigi Valitsuse kriisiveeb: www.kriis.ee 
 • Riiklik kriisitelefon 1247 (käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks, koroonaviirusega seotud küsimused ja psühhaoloogiline esmaabi)
 • Tallinna Munitsipaalpolitseiameti abitelefon 14410 (info sellest, kuhu  linnaosades abi saamiseks pöörduda ja kuidas linna teenused toimivad)
 • Linnaosavalitsuste kontaktid (sotsiaalabi ja muud küsimused)  

 

Teistes keeltes:

↑ Tagasi lehe algusesse

Viimati muudetud: 19.01.2022