Lastekaitsepäeva suur lillepidu algas Kristiinest

Esmakordselt tähistati lastekaitsepäeva Tallinna Laste ja Noorte Lillepeoga. Tallinna Keskkonnaamet ja Tallinna Haridusamet korraldasid Kristiine ja Mustamäe linnaosade territooriumil Sõpruse puiesteel ligi 3,5 kilomeetrisel haljasribal Tallinna laste ja noorte lillepeo, kus lapsed istutasid kahe tunni jooksul roose ja püsililli. Sõpruse pst sõidusuundi eraldavatele haljasaladele rajati kokku 15 peenart 3464 ruutmeetril. Lillepeo stardipasunat puhus abilinnapea Arvo Sarapuu esimese lillepeenra peolistele Männipargi juures. Samal ajal kõlasid stardipasunad ka kõigi teiste peenarde juures.
„Kristiine linnaosa kannab uhket tunnuslauset “Aed linna südames”, mille sai oma ilusate ja kaunite aedade eest. Tore on tõdeda, et nüüd muutsime oma linnaosa veelgi kaunimaks sadade-tuhandete lilledega ning seda meie koolilaste abiga. Täname siiralt oma piirkonna usinaid õpilasi ja nende juhendajaid Kristiine Gümnaasiumist, Lilleküla Gümnaasiumist ja Tondi Põhikoolist, kes osalesid aktiivselt lastekaitsepäeval toimunud Tallinna Laste ja Noorte Lillepeol 2016“, ütles Kristiine linnaosa vanem Vadim Belobrovtsev
Lillepeo raames rajati Kristiine linnaossa kolm suurt lillepeenart- istutati kokku 372 roosi ’Gelbe Dagmar Hastrup’, 200 roosi ’Morden Sunrise’, 398 kurereha ’Rozanne’, 220 kukeharja ’Herbstfreude’, 585 fasseni naistenõgest ’Walker’s Low’-, 136 jaapani enelast ’Goldmound’, 134 jaapani enelast ’Goldflame’. Kristiine linnaosas sai kokku istutatud 2 045 taime. Kogu Sõpruse puiestee 3,5 kilomeetrile istutati kokku 4000 roosi, 7000 püsikut ja 400 põõsast.
Täname kõiki osalejaid ja korraldajaid toreda lillepeo eest!