13.05.2013

Kadrioru pargis avatakse ajalooline ringkanalite süsteem

Tallinna päeval, 15. mail kell 18 avab Tallinna linnapea Edgar Savisaar Kadrioru pargi rekonstrueeritud kanalite süsteemi, mille kaudu voolab Ülemiste liiklussõlme eelnevalt puhastatud sademetevesi Kadrioru pargi ringkanalisse ning tiikidesse ja sealt edasi Tallinna lahte.

Sadeveed juhitakse ka alumise aia kanalitesse, mis on rekonstrueeritud ajaloolistes mahtudes. Alumise aia kanalid toimisid 1718. aastast alates kuni 1938. aastani, mil pargi rekonstrueerimise käigus paigaldati kanalitesse presidendi kantselei tarbeks kanalisatsioonitrassid, mis täideti mullaga. Rekonstrueerimistööde käigus ringkanal  taastati ja ühendati Narva maanteega paralleelse Pilve tee  kanaliga, mis kujundati ümber eelvooluks enne merre suubumist. Kaarna allee kraavi rajati kaskaad ja sademevete rahustusbassein.

Kuna  kanalid  said rekonstrueerimistööde käigus uue  praktilise funktsiooni, siis muudeti ka nende konstruktsiooni. Valati betoonist vann, mis vooderdati raudkividega ja kaeti ilmastiku kaitseks betoonplaatidega.

Tööde käigus taastati 611 jm ringkanalit, paigaldati 1,8 km torusid ja rajati ühtekokku 1 278 jm betoonkanaleid.