25.07.2012

Kadriorus toimub homme tasuta „Pargimuusika“ kontsert

Homme, 26. juulil kell 18 toimub Kadrioru pargis Tallinna Filharmoonia „Pargimuusika“ kontserdisarjast tasuta piknikukontsert „Barokiaja laulud“.

Kontserdil astuvad üles Uku Joller (bariton), Alina Sakalouskaya (mandoliin, barokk-mandoliin) ja Ele Sonn (klavessiin), esitusele tulevad barokiaja laulud ja aariad. Uku Joller on Eesti silmapaistvamaid barokk-muusika lauljaid, kelle esitatud barokiaja laulud on haruldaseks meeleoluloojaks barokse lossi roosidest ülekülvatud pargis. Piknikuõhtu toimub kontserdiväljakul, mis asub tiigist ülevalpool suunaga KUMU poole, rosaariumi taga.

Kontserdisarjas „Pargimuusika“ tuleb igas pargis esitusele kava, mis haakub just selle linnaosa või pargi asutamise ajastuga. Piknikukontsertide sari on ühe seni unarusse jäänud, aga maailma linnades olulise ja kauni traditsiooni elustamine, mis algas Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 toel eelmisel suvel. Käesolev kontsert on sel suvel juba teine, augustis ollakse simmanikavaga Mustamäe linnaosa 50.sünnipäeva tähistamas.

Kadriorus homme toimuv kontsert on osa „Valguse öö“ programmist. Kirikute nädala “Heartbeat Tallinn” raames toimub 26. juulil kaunite kunstide pidu, mis sisaldab klassikalise, jazz-, pop- ja rockmuusika, tantsu, teatri ning visuaalsete kunstide etteasteid. Need toimuvad Tallinna kirikutes, parkides, jazzklubis ja Nokia Kontserdimajas. Aga ka otse linnatänaval või siis vastupidi, kinnises Dominiiklaste kloostris. „Valguse ööl“ osalevad artistid nii Eestist kui välismaalt. Kaunite kunstide öö pakub ülevaid elamusi ja mõttehetki, rääkides lootusest ja hoolimisest.
„Valguse öö“ toimub koostöös Tallinna Filharmoonia, Eesti Kontserdi ja Muusikaühinguga Crescendo.

Kontsert on tasuta ning meeleoluka muusika- ja pargiõhtu veetmiseks tasub kaasa võtta piknikukorv ja istumisalus!

 

 

Uudise rubriigid: