30.08.2013

Kaks Tallinna kooli avavad 2. septembril oma uuenenud majade uksed

Esmaspäeval, 2. septembril 2013 taasavab Tallinnas oma uksed kaks täielikult renoveeritud kooli: kell 12.00 Ehte Humanitaargümnaasium ning 14.00 Tallinna Kadaka Põhikool. Mõlema kooli peret õnnitleb sel puhul linnapea Edgar Savisaar.

Erivajadustega lastele mõeldud Tallinna Kadaka Põhikool oli kuni 22. augustini 2013 tuntud Õismäe Koolina. Augustis kolis kool uude, vastrenoveeritud hoonesse Mustamäel, Vilde tee 120 ning sai seoses sellega ka uue nime.

Varem remondis olevate koolide asenduspinnana kasutusel olnud hoone rekonstrueerimistööde käigus said erivajadustega lapsed tänapäevased õppe- ja arengutingimused. Koolil on nüüd võimalus vastu võtta rohkem erivajadusega, sealhulgas liikumispuudega ja õpilaskodu vajavaid õpilasi.

Liikumispuudega lastele paigaldati kaldteed, käetoed, liftid, vajalike eriseadmetega invatualetid ja dušikabiinid, olemas on tõstukid, eripingid ja -arvutiseaded. Kõik klassiruumid remonditi ja sisustati uue, kaasaegse mööbliga ning täiustati nende helikindlust ja valgustust. Koolis töötab soolakamber, tunnetustuba, on arvutiklassid. Sisustatud on õppeköögid, töökojad, taimekasvatuse kabinet, elavnurk; õpilastel on võimalik tegeleda keraamika, voolimise ja kangaskudumisega.

Rekonstrueeriti võimla, aula ja sööklakompleks, ehitati välja kaasaegsed ventilatsiooni- ja tuleohutussüsteemid. Spordisaal on sisustatud eriseadmega GROSSING (luustiku ja lihastiku haigustega lastele). Köök sai uued ja kaasaegsed köögiseadmed. 1. korrusele ehitati õpilaskodu elu- ja pesemisruumid kuni 40 lapsele.

Kool asub rohelises pargitsoonis, mis annab laialdasi võimalusi õuesõppe ja keskkonnaharidusliku õppe läbiviimiseks. Rajati uued spordi- ja mänguväljakud, õuepaviljon ning paigaldati mitmeid ronimis- ja mänguvahendeid. Õuealal asfalteeriti teed ja korrastati haljastus. Erilist tähelepanu on pööratud turvalisusele. Kooli fuajeesse on paigaldatud jälgimisseadmestik, kooli territooriumil ja õpilaskodus on videokaamerad, territooriumi ümbritseb piirdeaed.

Ka Ehte Humanitaargümnaasium on läbinud täieliku uuenduskuuri ning saanud lisaks ka uue spordiväljaku (pildil).

Tallinna Kadaka Põhikooli (endise Õismäe Kooli) renoveerimiseks kulus linnal 3 150 000 eurot ning Ehte Humanitaargümnaasiumi renoveerimiseks 3 890 000 eurot.

Paari kuu jooksul saavad uude õpikeskkonda asuda veel kahe kooli – Merivälja Kooli ja Kadrioru Saksa Gümnaasiumi – õpilased.  

 

 

Uudise rubriigid: