08.12.2010

Linnavalitsus eraldas reservfondist kaks miljonit krooni lume väljaveoks

Reservfondist eraldatud kahe miljoni ulatuses korraldab kommunaalamet lume väljavedu peamiselt ohtlikult kitsenenud sõiduradadega magistraaltänavatelt, ristmikelt ning ülekäigukohtadelt. Kvartalisiseste ja väiksemate kõrvaltänavate koristamise eest vastutavad linnaosa valitsused.

„Täna eraldatud 2 000 000 kroonist saab iga linnaosa koristustöödeks 100 000 krooni, sest nende kohustus on tagada kvartalisisestelt tänavatelt ja teedelt lume koristamine,“ ütles abilinnapea Deniss Boroditš. „Kui majadevahelistel väiksematel tänavatel on lume- ja libedusetõrje tööd tegemata tuleb elanikel pöörduda linnaosa valitsuste poole.“ Kinnistutega piirnevate kõnniteede koristamine on kinnistute omanike või valdajate kohustus.

Kommunaalameti hooldusosakonna lepingupartnerid – tänavapuhastusfirmad koristavad lund suurematelt magistraalteedelt, ühissõidukite peatustest ja kergliiklusteedelt.

Eile õhtul ja täna varahommikul töötas kommunaalameti hooldusosakonna lepingupartneritelt - tänavapuhastusfirmadelt saadud andmetel Tallinna suurematel magistraalteedel 103 tänavapuhastusmasinat ja 22 käsitööbrigaadi. Tänavatele puistati 164,4 t kloriide ja 12 t sõelmeid. Kokku veeti välja 4735 m3 lund.

„Ilmaprognooside kohaselt on meil täna lumesajus väikene vaheaeg, mida tuleks tõsiselt ja töiselt ära kasutada. Homme ootab meid ees tõsine, 24 tundi kestev tuisk, millele järgneb järsk temperatuuri langus, mis muudab koristamata tänavad jääväljadeks,“ hoiatas Boroditš EMHI andmetele tuginedes.

 

Uudise rubriigid: