Luulevõistlus tõi linnaossa auhinna

Luulevõistlus tõi linnaossa auhinna

Kaido Tiits

5-aastane Grete Raudsepp võitis Kopli noortemaja korraldatud ülelinnalisel luulevõistlusel «Emakeelel ilus kõla» kolmanda koha ja sai preemiaks kommikarbi, raamatu ja lilled.

Juba eelvoorudes torkas särtsakas tüdrukutirts juba žüriile silma oma julguse, säravate silmade ja publikut kaasa elama pannud esitusega, pälvides innuka aplausi.
Lõppvõistlusel Estonia teatri talveaias esitas kollases kleidikeses Grete Raudsepp Juhan Liivi luuletuse «Talvine tihane». Ka luuleread sisaldasid endas sõnu «kõhu alt kollane», mida kollane kleit ilmekalt sümboliseeris.
Ema Ingrid Raudsepp iseloomustas oma tütart laulu- ja luulelembelisena. «Ta lausa ise mõtleb luuletusi välja, kui autoga sõidame. Riimi need küll ei lähe, paraku,» lausus ema naeratades. «Grete lemmikraamatuks on telekava, mida ta kõige meelsamini loeb.»
Lõppvooru pääses 24 peamiselt lasteaias käivat last, kes üksteise järgi astusid lavale oma vanemate, juhendajate ja viieliikmelise žürii ette. Seekord võitis žürii südame Kristiine linnaosa poiss Janek Tšervjakov (5), kelle julge ja veatu esitlus pani ka publiku aplodeerima. Poiss elas ise Uno Leiese kirjutatud luuletusse «Hiire muinasjutt» niivõrd sisse, et imiteeris laval hiilivat kassi, käed rinnakõrgusele tõstetuna.
Tšervjakovi tädi sõnul poiss liidab-lahutab ja loeb ning tunneb kella.
Tubli neljanda koha pälvis Asko-Robert Gurov (6) Leelo Tungla luuletusega «Suur väikemees».
Parimaid luuletustelugejaid välja valinud žürii esinaine, UNICEF Eesti Rahvuskomitee president Elle Kull ütles enne parimate väljakuulutamist: «See oli väga raske valik ja võttis meilt kaua aega. Siia jõudsid vaid parimatest parimad ning iga laps on väärt tänukirja ja väikest kingitust.»
Kulli sõnul võib 24 parema luuletuselugeja seast tulevikus artiste sirguda.
Lisaks aukirjale, raamatule ja kommikarbile ei unustanud Kopli noortemaja ka õpetajaid, kes kutsuti ükshaaval lavale ja kingiti lilled, kommikarp ja aukiri.
Enne esikuuiku väljakutsumist kordas Kull üle, et esimest kuut oli laste seast eriti raske välja valida.
«Määravaks sai siin laval esinemise oskus ja publiku kaasatõmbamise võime, laps pidi ise uskuma seda lugu, mida ta oma luuletusega meile edasi andis,» lisas Kull.

Viimati muudetud: 04.12.2009