03.10.2014

Noored kunstnikud katavad kritseldused professionaalse graffitiga

Tallinnas toimub 6.-12. oktoobril rahvusvaheline festival JJ-Street Baltic Session 2014, mille raames toimub koostöös Munitsipaalpolitseiga ka tänavakunstifestivali Street Art Jam.

Street Art toob kokku andekaid kunstnikke erinevatest maailma nurkadest, kes muudavad tühjad ja soditud seinad suurteks kunstiteosteks, mis jäävad Nõmmel terviserajal sportijaid saatma ja motiveerima.

Tänavakunstnike tegemisi saab igaüks oma silmaga vaatama tulla 9. oktoobril kell 12-20.00 Nõmme terviserajale aadressiga Vääna tn 13 ja 13a. 

Festivalile eelneb 6. oktoobril läbi viidav illegaalsest graffiti puhastusaktsioon Tallinna kesklinnas, mille käigus noored kunstnikud  nii Eestist kui mujalt eemaldavad  kesklinnas enim soditud hoonete seintelt kritseldused ja muu silma riivav illegaalse „kunsti“. Puhastusaktsiooni toetab  graffiti puhastamisele spetsialiseeruv   Nanomaxi OÜ,  kes omalt poolt annab noorte käsutusse oma professionaalsed puhastusvahendid.

„Meie eesmärk on näidata, et iga kritseldus ei ole graffiti,“ ütles Munitsipaalpolitsei noorsoo – ja heakorra sektori juht Kätlin Müürsepp. „Hea meel on tõdeda, et oleme illegaalse tänavakunsti likvideerimise eesmärgil leidnud head koostööpartnerid. Seda nii hoonete valdajate, puhastusfirmade kui ka  noorte kunstiinimeste ühisel jõul“.

Rohkem infot festivali kohta: www.balticsession.com

 

Allikas: Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet