02.09.2013

Õismäe Kool ärkas uuele elule

Tallinna Kadaka Põhikool, mis enne kandis Õismäe Kooli nime, alustas uut õppeaastat uues asukohas ja täielikult renoveeritud hoones.

„Teil on suur õnn tulla kooli äsja põhjalikult renoveeritud hoonesse,“ ütles linnapea Edgar Savisaar pidulikul avaaktusel. „Usun, et leiate endale siin toreda klassiruumi, sõbraliku ümbruse vahetundideks ning head sportimisvõimalused ka vabaks ajaks.“

Savisaare sõnul aitab värske koolihoone kindlasti kõigis tekitada uue alguse tunnet. „Ma usun, et sel aastal ei ole isegi need, kelle lemmiktunniks on vahetund ja lemmikaeg on vaheaeg, suutnud uudishimule vastu panna ning on pikisilmi kooli algust oodanud,“ ütles linnapea .

Seni Õismäe Koolina tuntudõppeasutus kolis augustis Mustamäel asuvasse vastrenoveeritud hoonesse aadressil Vilde tee 120. Asukohamuutusega seoses sai see erivajadustega lastele mõeldud  kool ka uue nime - Tallinna Kadaka Põhikool.

Aadressil Vilde tee 120 asuv tühjaks jäänud koolihoone oli seni kasutusel remondis olevate koolide asenduspinnana. Rekonstrueerimistööde käigus said erivajadustega lapsed tänapäevased õppe- ja arengutingimused. Koolil on nüüd võimalus vastu võtta rohkem erivajadusega, sealhulgas liikumispuudega ja õpilaskodu vajavaid õpilasi.

Liikumispuudega lastele paigaldati kaldteed, käetoed, liftid, vajalike eriseadmetega invatualetid ja dušikabiinid, olemas on tõstukid, eripingid ja -arvutiseaded. Kõik klassiruumid remonditi ja sisustati uue, kaasaegse mööbliga ning täiustati nende helikindlust ja valgustust. Koolis on ka soolakamber, tunnetustuba ja arvutiklassid, õppeköögid, töökojad, taimekasvatuse kabinet, elavnurk; õpilastel on võimalik tegeleda keraamika, voolimise ja kangaskudumisega.

Rekonstrueeriti ka võimla, aula ja sööklakompleks, ehitati välja kaasaegsed ventilatsiooni- ja tuleohutussüsteemid. Spordisaal on sisustatud eriseadmega luustiku ja lihastiku haigustega lastele. Kooli juurde kuulub ka õpilaskodu, kus onelu- ja pesemisruumid kuni 40 lapsele.

Rohelises pargitsoonis asuva kooli juurde rajati ka uued spordi- ja mänguväljakud ning õuepaviljon. Erilist tähelepanu on pööratud turvalisusele - kooli fuajeesse on paigaldatud jälgimisseadmestik, kooli territooriumil ja õpilaskodus on videokaamerad, territooriumi ümbritseb piirdeaed.

Tallinna Kadaka Põhikooli renoveerimiseks kulus 3,15 miljonit eurot.

Uudise rubriigid: