06.12.2013

Pealinna spordihallides tõuseb soodustust saavate noorte vanusepiir

Tallinna linna noortevolikogu ettepanekul tõuseb järgmise aasta jaanuarist Tallinna Spordihalli allasutustes soodustuste saajate vanuse ülempiir 16-st 19-ni eluaastani, millega tekib enam kui 10 000 noorele võimalus soodsamalt tegeleda spordiga.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart tõdes, et linnavalitsus toetas Tallinna linna noortevolikogu algatust suurendada nende  noorte arvu, kes saavad treenida Tallinna Spordihalli ja selle allasutustes soodsamatel tingimustel. „Tallinna linn soovib igati toetada sporditegemist – olgu see siis harrastus- või saavutusspordi tasemel,“ märkis Kõlvart. „Seetõttu tunnustame ka noortevolikogu algatust laiendada nende noorte ringi, kes linna spordiasutustes saavad soodsamalt treenida.“

Tallinn pöörab väga suurt tähelepanu noortele, kes tegelevad treeningutega mitmesugustes spordiringides ja klubides, kuid noortevolikogu arvates oli tähelepanuta jäänud noored, kes tegelevad spordiga iseseisvalt või sageli koos sõpradega. Suvel käivad noored sageli treeningutel avalikel spordiplatsidel või kasutavad muid võimalusi. Talvehooajal on aga siinses kliimas keeruline väljas sporti teha, mistõttu tuleb ka neile noortele pakkuma võimalusi tegelda treeningutega Tallinna spordihallides võimalikult soodsatel tingimustel.

Noortevolikogu liige ja idee autor Dmitri Davõdovi sõnul on spordiga tegelemine kallis ja on masendav, kui noorel on odavam osta alkoholi, kui minna treeningule. „Kui noored soovivad  järgida tervislikku eluviisi, siis peab neil olema ka rohkem sellekohaseid võimalusi,“ ütles Davõdov.

Soodushind noortele hakkab kehtima järgmistes spordihallides: Tallinna Spordihallis (Herne 30) Lasnamäel,  Kergejõustikuhallis (Punane 45), Kalevi Spordihallis (Juhkentali 12), Õismäe Ujulas (Ehitajate tee 109a/2) ja Nõmme Ujulas (Vabaduse pst 156).
  
Tallinna linna noortevolikogu on Tallinna Linnavolikogu juures tegutsev noortest koosnev nõuandva õigusega osaluskogu, mis esindab nimetatud sihtgrupi huve. Noortevolikogul on 21 liiget, kes on valitud esindama õpilasi, üliõpilasi ja noorteühendusi.

 

 

 

Uudise rubriigid: