30.06.2015

Randmepael aitab leida rannas kadunud last

Tallinna randades on ka tänavu kasutusel laste randmepaelad, mida lapsevanemad saavad rannavalvuritelt randa tulles oma väikelaste jaoks küsida ja mis võimaldavad laste kaotsimineku korral kiire kontaktivõtu lapsevanemaga. Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet on uued randmepaelad rannavalvet teostavale G4S-ile üle andnud.

Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet on laste turvalisuse kindlustamiseks ka  tänavu tellinud  spetsiaalsed rebimis- ja veekindlad randmepaelad, esialgu 3500.  Nagu ka varasematel aastatel  jaotab rannavalve G4S Tallinna avalikes supelrandades väikelaste vanematele silmatorkavaid oranže paberist randmepaelu, millele saab kanda lapsevanema kontakttelefoni numbri ja lapse nime. Käepaelad ja kirjutusvahendid on kättesaadavad rannavalve kabiinides, need on tasuta. Randmepaela kinnitades tuleks lapsele selgitada, et laps saab alati punases riietuses rannavalvuritelt abi küsida.  Samas ei tohiks lapsevanemad rannamõnudele keskendudes siiski unustada, et üksnes pael lapsi ei kaitse.   

Eesti- ja venekeelne informatsioon randmepaeltest on paigutatud riietuskabiinidesse.

Tallinnas on viis avalikku randa: Stroomi, Pirita, Kakumäe, Pikakari ja Harku, kus tegutseb iga päev paarkümmend G4S rannavalvurit. Suure veekogu juurde sattudes võib suurematelgi lastel kaduda orientatsioon vanemate leidmiseks ja kogemused näitavad, et suve jooksul viivad  G4S rannavalvurid oma vanematega kokku kümneid pealinna randades ära eksinud lapsi, samuti päästetakse lapsi uppumisohtlikust olukorrast. Üha sagedasemaks on muutunud ka rannavalvurite poolt osutatav  esmaabi.

Rannahooajal on soodsate ilmade korral populaarsemates, Pirita ja Stroomi rannas 10-12 tuhat puhkajat.  

 

Uudise rubriigid: