30.07.2014

Reedel avatakse Tondiraba jäähall

Reedel, 1. augustil kell 14 avatakse pidulikult Tondiraba Spordikeskuse jäähall.

Avasõnad lausub ja lindi lõikab läbi Tallinna linnapea Edgar Savisaar. Piduliku  lindilõikamistseremoonia järel esinevad avamispeost osa saama tulnuile iluuisutajad, seejärel võivad kõik soovijad vastvalminud jäähalli jää järele proovida, uisud saab kohapealt.

Tondiraba Spordikeskus asub Lasnamäel aadressil Varraku tänav 14. Tondiraba Spordikeskuse lahtiste uste päevast osa saama on oodatud kõik soovijad. Õues ja jäähallis valitsevate temperatuuride vahet arvestades soovitavad korraldajad tulijail külmetumisest hoidumiseks paksemad riided ühes võtta. Külastajaid kostitatakse tordi ja kohviga.

Jäähalli piduliku avamise eel, kell 13 näitavad jäähalli parkimisplatsile maha joonistatud rulluisurajal oma sõidumeisterlikust rulluisutajad.

Lasnamäele Tondiraba asumisse polüfunktsionaalse jäähalli ehitus algust eelmise aasta suve hakul, jäähallis on kaks treeningväljakut, üks peaareen ligi 6000 inimest mahutava tribüüniga ning kolmerajaline jääkeegli harjutusväljak. Jäähalli peaareen on oma olemuselt multifunktsionaalne – seal saab korraldada lisaks uisuspordivõistlustele ka pallimängude võistlusi, kontserte ja muid suurüritusi.

Jäähalli põhiprojekti koostas ideekonkursi tulemusena Kadarik Tüür Arhitektid OÜ ja EA Reng AS ning ehitajaks on AS Merko Infra. Juba 2015. aasta jaanuaris toimuvad Tondiraba jäähallis juuniorite maailmameistrivõistlused iluuisutamises.

Lisaks jäähallile rajatakse Tondiraba spordikeskusse koostöös erasektoriga ujulakompleks, hostel ja võimlemishall.

 

Uudise rubriigid: