Reformatsioon 500

Peapiiskop Viilma: Aitamise tahe sõltub inimese mõtteviisist, mitte suurest pangaarvest

Reformatsioon 500 logo.jpg

"Ilmselt mõistavad vaesed inimesed rohkem seda, mida tähendab olla tänases ühiskonnas näiteks haige ja samas mitte saada kätte ravimit, mida sul on vaja," selgitas peapiiskop Urmas Viilma, miks on vaesed inimesed altimad teisi aitama kui rikkad.

Seoses reformatsiooni 500. aastapäeva pidustustega Tallinnas sel ja tuleval aastal andis Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) pea Viilma Pealinnale intervjuu. Milles seisneb reformatsiooni olulisus? Ühelt poolt keelas teoloog Martin Luther oma teesides ju rikastele nn patukustutuskirjade müügi, lisaks rõhutas ta, et igaühel peab olema otsesuhe Jumalaga ja selleks tuleb jumalasõna mõista omas keeles.
Loe edasi ajalehest Pealinn

Vabaduse teetähised 2017-2018

Üle kaheksa sajandi on möödunud Eesti- ja Liivimaa pühendamisest Maarjale. Aastail 2017–2018 tähistame suuri aastapäevi, mis on mõjutanud sügavalt Eesti rahva ja kiriku elu: 500 aasta möödumist luterlikust usupuhastusest ja 100 aasta möödumist Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Eesti Vabariigi sünnist.

500 aasta möödumist reformatsiooni algusest tähistatakse üleilmselt. Eesti rahvas tähistab seda usupeona, mille keskmes on evangeeliumi sõnum, mis inimest vabastab ja lohutab, julgustab ja rõõmustab. 

Euroopa Reformatsioonilinnade logo.png

Teoloogiliselt tõlgendatuna on reformatsioon eelkõige kiriku pöördumine Jeesuse Kristuse poole. Sellisena ei taandu reformatsiooni tähendus üksnes 16. sajandi sündmustele ega ole ka ainult evangeelsete kirikute pärisosa. Pöördumisena Kristuse poole on reformatsioonil oikumeeniline tähendus, mis puudutab kogu kristlaskonda. See on kiriku alusest ja keskmest lähtuv kiriku uuenemine ning uuendamine. Kui reformatsiooni aastapäeva keskmes on evangeeliumi tõde ehk Kolmainus Jumal, võime loota, et kirikuid ja kristlasi juhitakse 

üksteisele lähemale, et neid innustatakse ühisele tunnistamisele ja teenimisele, et evangeelium saab Eesti rahva seas kuuldavamaks ja kogetavamaks.Loe edasi Eesti Evangeelse Luterliku kiriku kodulehelt

Viimati muudetud: 05.10.2016