22.03.2013

Selgusid mudilaste X etlemiskonkursi „Eesti keele kaunis kõla” tublimatest tublimad

13. märtsil toimus Estonia Talveaias Tallinna Kopli Noortemaja korraldatud ülelinnalise mudilaste etlemiskonkursi „Eesti keele kaunis kõla” pidulik lõppvoor, kus selgusid tublimatest tublimad väikesed etlejad. Sedapuhku oli ühtlasi tegu ka väärika juubeliga – konkurss sai 10-aastaseks.

Traditsiooniliselt tähistati etluskonkursiga emakeelepäeva. Eelvoorudes osales 241 mudilast ja 205 juhendajat 89-st erinevast lasteaiast ja kahest huvikoolist. 

Lõppvoorus esinenud 28st mudilasest valis žürii koosseisus Andres Pajula, Marika Kallas, Hannes Hermaküla ja Ave Kumpas välja kuus tublimatest tublimat luuletuse lugejat: Gabriel Nugis Tallinna Rõõmupesa Lasteaiast (juhendaja Heli Viita), Jarkko Kaspar Kalmus Tallinna Rõõmupesa Lasteaiast (juh Anu Tooma), Renno Keelmann Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikoolist (juh Elo Aru), Marie Urvik Tallinna Endla Lasteaiast (juh Sirje Sieber), Simona Maria Sepp Vanalinna Lasteaiast (juh Elle Lodeson) ja Maarek Valdre Tallinna Männiku Lasteaiast   (juh Vera Uudemets).     

IMG_7737 (Medium)

Zürii liikme Ave Kumpase sõnul läheb võistlus igal aastal üha põnevamaks ja nauditavamaks, kuna luuletuste valik on niivõrd mitmekülgne ja ühtlasi on kuue parima valimine aina raskem ja raskem. 

Üritust viis ka sellel aastal läbi Venno Loosaar alias Tibu, kelleta on raske lõppvooru ettegi kujutada. Tibu toob igal aastal osalejate näole naeratuse ning loob väikestele tublidele etlejatele pingevaba õhkkonna. 

IMG_7545 (Medium)

Tallinna Kopli Noortemaja tänab kõiki osalejaid ja õpetajaid ning jääb lootma, et konkurss leiab ka tuleval aastal toetajaid, kes aitaks seda toredat ja osalejatele ääretult palju rõõmu pakkuvat traditsiooni jätkata. 

Üritust toetasid: Tallinna Haridusamet, Põhja-Tallinna Valitsus ja OÜ Nantecom.

 

Liina Lass
Tallinna Kopli Noortemaja
Projektijuht

 

Toimetas: Leini Jürisaar

Uudise rubriigid: