14.02.2013

Sõlmiti koostöökokkulepe Tallinna Kesklinna Valitsuse ja Carcassonne’i linna vahel

14. veebruaril 2013, rahvusvahelisel Sõbrapäeval, sõlmisid Tallinn ja Carcassonne sõpruslinnade koostöökokkuleppe, millega kinnitati otsus ühendada oma jõud Euroopa perspektiivis tegutsemiseks, kanda ühiseid rahu- ja vendlusideaale, lahendada üheskoos esile kerkivaid probleeme ning arendada linnade ja nende elanike vahel järjest tihenevaid sõprussuhteid.

Koostöökokkuleppe allkirjastasid Tallinna Kesklinna vanem Mihhail Korb ja Carcassonne’i linnapea Jean-Claude Perez.

Tallinna Kesklinna vanem Mihhail Korb märkis, et Tallinn ja Carcassonne on väga sarnased. „Mõlemad linnad on uhked oma rikka ajaloo üle, seda kinnitab ka mõlema linna kulumine UNESCO Maailmapärandi nimekirja alates 1997. aastast,“ ütles Mihhail Korb.

Sõprussuhted Tallinna ja Carcassonne’i vahel on kestnud juba aastajagu. „Carcassonne osales 2012. aastal Tallinna Lillefestivalil oma lillekompositsiooniga, 2013. aastal aprillis kavandakse suurt Eesti kunstnike näitust Carcassonne’i linnas,“ rääkis Mihhail Korb ja kinnitas, et need ettevõtmised ei jää kindlasti viimaseks, pigem on need hea koostöö esimesed sammud.

Ettepaneku koostööleppeks tegi Carcassonne’i linn, kuna Tallinnal ja Carcassonne’il on sarnased  kaunid vanalinnad. Just vanalinna pärast valiti lepingupartneriks Tallinna Kesklinna Valitsus.

Carcassonne’i linna delegatsioon saabus Tallinna kolmapäeval, 13. veebruaril ning lahkub laupäeval, 16. veebruaril. Delegatsiooni juht on Carcassonne’i linnapea ning Prantsuse parlamendi liige Jean-Claude Perez, kes kuulub Carcassonne’i Eesti Sõprade Gruppi.

Carcassonne on linn Lõuna-Prantsusmaal Languedoc-Roussilloni piirkonnas, see on Aude'i departemangu halduskeskus. Carcassonne on tuntud eelkõige keskaegse võimsa kindlusemüüriga ümbritsetud südalinna Cité järgi. Carcassonne’i sõpruslinnad on ka imepäraste vanalinnadega Eggenfelden Saksamaal ja Baeza Hispaanias.

Uudise rubriigid: