29.03.2010

Suitsuprii klass 2009/2010 omaloomingukonkursi võitjad on selgunud

8. veebruarist kuni 8. märtsini 2010 toimus Suitsuprii klassi võistluse ühe osana omaloomingukonkurss. I koha 9.-12. klasside arvestuses saavutas Tallinna Ühisgümnaasiumi 10.c klass plakatiga „Su eluküünal kahaneb iga suitsuga!“.

II kohale tuli Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi 11.a klass plakatiga „Smoking kills“, teist kohta jagati O. L. Palamuse Gümnaasiumi 11. klassiga. III koht jäi välja andmata.

Ära märgiti teiste hulgas Lasnamäe Vene Gümnaasiumi 7a klass (plakatil longus kaktus) Mustamäe Reaalgümnaasiumi 7c klass (plakatil suitsusilmusega naine),  Mustamäe Reaalgümnaasiumi 7c klass (plakatil sigaretiga poksiv süda), Mustamäe Reaalgümnaasiumi 9a klass, Mustamäe Reaalgümnaasiumi 12a klass ja Pae Gümnaasiumi 8a klass.

Sel aastal oodati õpilaste plakateid teemal „Tubakavaba maailm“ koos teemakohase lause või loosungiga. Plakateid laekus üle Eesti kokku 441. Vanuserühmas 4.-8. klassid laekus 412 plakatit ja vanuserühmas 9.-12. klassid 29 plakatit. Kasutatud oli mitmeid erinevaid tehnikaid pliiatsijoonistustest kollaažideni.

Ideid oli nii klassikalisest „suits tapab“ kuni uudsete, sümbolite keeles väljendatud lahendusteni. Palju kasutati tubakavaba ja tubakaga maailma vastandamist. Toodi välja erinevaid alternatiive, millega saab oma aega suitsetamise asemel sisustada. Ühena uutest ideedest oli plakatitel kujutatud passiivse suitsetamise teemat. Samuti oli täiesti uuena mõnedesse plakatitesse sisse toodud suitsuanduri temaatika ning kujutati hooletut suitsetamist kodus, mille tagajärjel võib inimene põhjustada tulekahju. Plakatitel olevad sõnumid olid nii rasedate naiste suitsetamise, kui lapsevanemate ja omaealiste suitsetamise vastu. Noored mõtlesid lisaks oma tervise hoidmisele ka teiste inimeste tervise ja keskkonna säästmisele.

Omaloomingukonkursi žüriisse kuulusid Tervise Arengu Instituudi laste ja noorte valdkonnaga igapäevaselt kokkupuutuvad inimesed. Žürii hindas tubakavaba elustiili sõnumi selgust ja mõjuvust, idee uudsust ning teostuse kvaliteeti.

Võidutööd ja äramärgitud tööd on üleval www.terviseinfo.ee lehel. Plakatitest tehakse Tervise Arengu Instituudis ka näitus.

Lisainfo:

Eve Levand, terviseedenduse vanemspetsialist
Tallinna Haridusamet, tel: 6404981, eve.levand@tallinnlv.ee

 

Lingid võidutöödele:

9.-12. klassid
I koht Tallinna Ühisgümnaasiumi 10.c klass - „Su eluküünal kahaneb iga suitsuga!“
II koht Tallinna Mustamäe Reaalgümnaasiumi 11.a klass - „Smoking kills“ II koht O.L. Palamuse Gümnaasiumi 11. klass - „Ära tossa nagu korsten!“

4.-8. klassid: 
I koht Ämari Põhikooli 5. klass - „Tubakavaba maailm“
II koht Aravete Keskkooli 6. klass - „Ära tõmba tobi, otsi omale hobi, siis sa seltskonda sobid“
III koht Tartu Kommertsgümnaasiumi 6.c klass - „Ära tõmba endale vähki“  

Äramärgitud tööd:
Antsla Gümnaasiumi 10a klass
Kehtna Põhikooli 4. klass (tubakavaba notsu)
Kunda Ühisgümnaasiumi 5b klass („Aita neid, kes abi vajavad“)
Kuressaare Gümnaasiumi 4b klass („Hävita suitsud mitte ennast!“)
Lasnamäe Vene Gümnaasiumi 7a klass (plakatil longus kaktus)
Lustivere Põhikooli 5. klass (kopsude dialoog)
Lustivere Põhikooli 5. klass („Igaühel on õigus olla suitsuvaba“)
Mustamäe Reaalgümnaasiumi 7c klass (plakatil suitsusilmusega naine)
Mustamäe Reaalgümnaasiumi 7c klass (plakatil sigaretiga poksiv süda)
Mustamäe Reaalgümnaasiumi 9a klass
Mustamäe Reaalgümnaasiumi 12a klass
Pae Gümnaasiumi 8a klass
Parksepa Keskkooli 4. klass („Sõber siga on surnud“)
Põlva Ühisgümnaasiumi 5b klass („Head pikka suhet pole mõtet luua“)
Pühajärve Põhikooli 5. klass
Sillamäe Eesti Põhikooli 5. klass (tubakavaba maailm)

Uudise rubriigid: