21.01.2010

Tallinn pääses taas seitsme intelligentseima kogukonna sekka

Intelligent Community Forumi hindamiskomisjon valis Tallinna juba neljandat korda üheks seitsmest maailma intelligentseimast kogukonnast.

„Tegemist on väga suure saavutusega - mitte ükski teine sellele tiitlile kandideerinud kogukond ei ole nii pikalt valitute seas püsinud," ütles linnapea Edgar Savisaar. „See tõestab, et Tallinn ei ole loorberitele puhkama jäänud ning jätkab moodsaimate infotehnoloogiliste saavutuste juurutamist ja edasiarendamist. Tänan kõiki spetsialiste, ettevõtteid ja asutusi, kes infotehnoloogiliste saavutuste rakendamise ja arendamisega taotluse sisukusele kaasa aitasid." Savisaar nimetas ka, et Tallinnal on kavas Shanghais toimuval selle aasta Expol koos Eesti IT firmadega esineda sellealase väljapanekuga.

Tallinn jagab tiitlit The Top Seven Intelligent Communities of the Year 2010 USA Virginia osariigis asuva Arlingtoni maakonnaga ning Ohio osariigis asuva Dublini linnaga, Šotimaal asuva Dundee linnaga, Eindhoveni linnaga Hollandis, Ottawa linnaga Kanadas ning Lõuna-Korea linnaga Suwon.

2010. aasta kandideerimise n.ö "peateemaks" oli "Education - The Last Mile", mis eestikeelsena kõlaks "Haridus - oluline eeldus tööellu astumisel". Tallinn, panustades linna infotehnoloogilisse arengusse, on loonud suurepärased tingimused noortele heatasemelise hariduse omandamiseks. Näiteid on mitmeid, Tallinna munitsipaalkoolides kasutatavad erinevad e-Õppe lahendused, sh e-Kooli rakendus, on loonud noortele maailmatasemel stardipositsiooni tööellu astumisel või õpingute jätkamiseks. Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti IT Kolledži jt ülikoolide vilistlased on tõestanud erinevatel kõrgtehnoloogilistel erialadel oma häid teadmisi ja oskuseid. 2010. aastal on kavas käivitada Eesti IT akadeemia, mis peaks veelgi tõhustama infotehnoloogia valdkonna tasemeõpinguid ja on ühiseks ettevõtmiseks erafirmade ja avalik - õiguslike institutsioonide koostöös.

Finaali pääsenud seitsme seast valitakse intelligentseim mais. Mullu tunnistati seitsmest parimaks Stockholm. „Sellest on meil väga hea meel, sest varemalt on võitjaiks osutunud Ameerika või Kaugu-Aasia esindajad. Nüüd tuli võit kodule lähemale ja see lisab meilegi lootust," ütles Savisaar.

Tallinna linnasekretäri Toomas Sepa sõnul näitab seitsme intelligentseima seas püsimine, et Tallinn püüab infotehnoloogilist võimekust üha suurendada, kasutab uusimaid süsteeme ning  aitab kaasa riigis e-teenuste rakendamisele ja täiustamisele.

Tallinna ja kogu Eesti eesrindlikkust infotehnoloogia vallas näitab seegi, et Tallinnas tegutseb NATO Küberkaitsekeskus, samuti on plaanis asutada siia Euroopa Liidu IT-agentuur.