09.12.2014

Tallinn tunnustab tublisid noori ja ettevõtteid

Täna kuulutati teatris NO99 pidulikul auhinnagalal välja Tallinna Spordi- ja Noorsooameti tunnustusauhindade konkursi „Suured teod“ ja „Aasta noorsootöötaja“ võitjad.

„Noorte suured teod innustavad mitte ainult teisi noori, vaid ka täiskasvanuid. See nutikus, entusiasm ja pühendumus, mis selle aasta konkursi noorte tegemistes väljendus, on eeskujuks meile kõigile ning meil on hea meel tunnustada neid noori,“ sõnas abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Kategoorias „Suured teod Tallinna noortele“ tunnistati auhinna vääriliseks Pääsküla raamatukogu poolt ellu viidud 1.-9. klasside lugemisprogramm „Loeme valmis „Oma raamatu““, mis aitas leida tee raamatute juurde paljudel koolinoortel neile sobival viisil. Samas kategoorias leidis äramärkimist projekt „Rulatatav linnaruumimööbel“, mille eestvedajaks oli MTÜ Linnasilm. Tegemist oli  uudse noorte linnaruumiprojektiga, mis tutvustas multifunktsionaalset linnaruumimööblit.

Kategooria „Tallinna noorte suured teod“ võitis Rasmus Kisel sündmusega „100 päeva hommikujooksu katsumus“, mis oma lihtsuses ning innukuses kaasas tervisliku eluviisi harrastamisesse tuhatkond noort ja nooremeelset. Ära märgiti Rasmus Kiseli teinegi ettevõtmine – füüsikaolümpiaadi ettevalmistuskursuse eestvedamine Gustav Adolfi Gümnaasiumis, mis pakkus eeskuju ja pealehakkamist paljudele noortele nii samast koolist kui ka mujalt.

Kuuendat aastat järjest anti välja eriauhind „laste- ja noortesõbralik tegu“, mille võitis Haabersti noortekeskuse poolt läbi viidud sportlik projekt „HANK Olümpia“.

Tallinna laste- ja noortesõbraliku ettevõtte tiitel 2014 läks Eesti Energia AS-le, kes kaasas sel aastal ettevõtlikkust toetavasse ENTRUM programmi palju Tallinna noori ning avas pealinnas Energia Avastuskeskuse, mis peaks rõõmustama nii lapsi, noori kui ka teisi pereliikmeid.

Tallinna aasta noorsootöötajaks valiti Haabersti noortekeskuse noorsootöötaja Kevin Poll. Kevin on lisaks igapäevasele noorsootööle olnud usaldusisikuks ning teenäitajaks erivajadustega- ja riskinoortele. Samuti on Kevin edukalt aidanud käima lükata noorte omaalgatuslikke ettevõtmisi tänavakultuuri vallas.

Aasta noorsootöötaja konkursile laekus 7 nominenti. Konkursile „Suure teod“ esitati 14 nominenti, kellest parimad valis välja Tallinna linna noortenõukogu. Tallinna laste- ja noortesõbraliku ettevõtte konkursil kandideeris tiitlile 9 ettevõtet ja valiku tegi Tallinna laste- ja noortesõbralike arengutingimuste edendamise komisjon.

Tallinn tunnustab silmapaistnud noorsootöötajaid, organisatsioone ja noorteprojekte juba kümnendat aastat. 

 

 

Uudise rubriigid: