13.12.2010

Tallinn tunnustas parimaid noorteprojekte ja aasta noorsootöötajat

Estonia talveaias anti üle konkursi „Suured teod Tallinna noortele ja Tallinna noorte suured teod“ tunnustusauhinnad.

Abilinnapea Yana Toom märkis, et tunnustusauhindade konkurss toimub kuuendat aastat ning uudse lähenemisega, julgeid ja mõtlemapanevaid ettevõtmisi noortevaldkonnas toimub pealinnas üha enam. „Heameelt teeb esitatud projektide puhul koostöö, seda nii linna kui ka noorte ja kodanikeorganisatsioonide endi vahel. Kindlasti soovib linn ka edaspidi noorte ning nendega seotud algatuste ja projektide kordasaatmisel koostööd teha,“ lausus Toom.  

Konkursile esitatud projekte hinnati kolmes kategoorias: suured teod Tallinna noortele, Tallinna noorte suured toed ja Tallinna aasta noorsootöötaja. Lisaks anti välja eriauhind „Laste- ja noortesõbralik tegu 2010“. Tallinna linna noortenõukogu pidas esimeses kategoorias suure teo auhinna vääriliseks Haabersti Vaba Aja Keskuse poolt korraldatud projekti Haabersti Väike Elupäästja 2010, mis pani projektis osalenud mõtlema tuleohutuse, esmaabi oskusliku andmise ja inimelu väärtuse peale. Teises kategoorias peeti peaauhinna vääriliseks MTÜ Headest’i rahvusvahelist noortevahetust  „Yes We Can – Can You?", mille raames toimus Solarise kaubanduskeskuses aktsioon eesmärgiga tutvustada noortele ja vanadele, milline näeb välja nägemispuudega inimeste igapäevaelu.

Kategoorias „Tallinna noorte suured teod“ pärjati väikese teo auhinnaga nii Jan Pankovetsi juhitud projekt „Polymeri aiad“ kui ka JJ-Street’i korraldatud rahvusvaheline tänavatantsufestival „JJ-Street Baltic Session 2010“. Esimese eesmärgiks oli alternatiivne aiandus linnaruumis ning teine keskendus tänavatantsu tutvustamisele ning pakkus pealtvaatajatele meeleolukat tantsuetendust. Kategoorias „Suured teod Tallinna noortele“ tunnustati väikese teo auhinnaga Kristel Jurno projekti „Spordivabaduse väljak“, mis muutis Vabaduse väljaku üheks päevaks mitmekülgsete võimalustega spordiväljakuks ning Anu Toodu juhitud heategevuslikku projekti „Suvesupp“, mille raames said kõhu täis puudust kannatavatest peredest pärit noored.

Eriauhinna „Laste- ja noortesõbralik tegu“ pälvis samuti Nõmme Lastekaitse Liidu korraldatud projekt „Suvesupp“.

Tallinna aasta noorsootöötajaks pärjati Pääsküla noortekeskuses töötav Liisa Pett. Aasta noorsootöötajat premeeritakse rahaliselt ning parimate projektide auhinnad on keraamilised teod, mis sümboliseerivad noorsootöö aeglast ent kindlat arengut.

Sel aastal esitati komisjonile hindamiseks 19 nominenti.  

Uudise rubriigid: