12.12.2011

Tallinn tunnustas parimaid noorteprojekte ja aasta noorsootöötajat

Täna anti Estonia talveaias pidulikult üle konkursi „Suured teod“ tunnustusauhinnad, konkursile esitatud projekte hinnati kolmes kategoorias: suured teod Tallinna noortele, Tallinna noorte suured teod ja Tallinna aasta noorsootöötaja.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on üksnes heameel tõdeda, et igal aastal toimub noortevaldkonnas üha enam kaasahaaravaid, huvitavaid ja julgeid ettevõtmisi. „Viimastel aastatel on esitatud projektide puhul märgatavalt tõusnud koostöö olulisus, seda nii linna kui noorte endi ja erinevate kodanikeorganisatsioonide vahel,“ märkis Kõlvart. „Tunnustan ja tänan kõiki noorsootöö tegijaid, tänu kellele kannab Tallinna linn ka järgnevad kolm aastat Tallinna laste- ja noortesõbraliku linna tiitlit.“

Esimeses kategoorias pidas Tallinna linna noortenõukogu suure teo auhinna vääriliseks käesoleval aastal loodud Gruuvi keskust. Keskuse näol on tegemist erakapital põhineva ettevõtmisega, mille projekteerimises ja ehitusprotsessis on kaasa löönud noored. Keskusega said noored koha, kus aktiivselt oma vaba aega sisustada. Gruuvi pakub Eesti suurima siseskatepargi näol noortele võimalusi ekstreemspordi harrastamiseks, sünnipäevade pidamiseks ja lihtsalt hubases keskkonnas olemiseks. Teises kategoorias peeti peaauhinna vääriliseks Georgi Maksimovi poolt korraldatud projekti „Block Party“. Ürituse mõte seisnes selles, et kõigile noortele pakuti vabalava näol esinemisvõimalust ja publikule oli kogu üritus tasuta. Üritus oli korraldatud ilma rahaliste kuludeta ja tuludeta ning kõik põhines esinejate ja korraldajate heal tahtel ning soovil tuua tasuta muusikaüritus noortele hoovi.

Kategoorias „Suured teod Tallinna noortele“ pärjati väikese teo auhinnaga Sihtasutus Teaduskeskus AHHAA näitus „Dialoog pimeduses“ kui ka Sihtasutus Tallinn 2011 „ Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 vabatahtlike programm“. Esimese eesmärgiks on võimaldada noortel kogeda maailma enese ümber nii nagu seda tajuvad pimedad ning teine pakkus vabatahtlikele noortele võimaluse piiluda kultuurisündmuste korraldamise telgitagustesse ja töötada koos kultuurivaldkonna professionaalidega. Kategoorias „Tallinna noorte suured teod“ tunnustati väikese teo auhinnaga MTÜ Pererahvas projekti „Väike suur tegu“, mille eesmärgiks oli panna noori märkama abivajajaid ning õpetada, kuidas anda oma panus olukorra parandamiseks kui ka MTÜ Põlvkonna poolt korraldatud projekt „Koos on parem“, mille eesmärgiks oli pimedate ja pensionieas olevate inimeste abistamine ning tekitada dialoog noorte ja vanema generatsiooni vahel. Lisaks leidis äramärkimist MTÜ Ärikatel läbiviidud projekt „Targalt tulevikku“, mille eesmärgiks oli tõsta noorte teadlikkust pensionite teemal.

Eriauhinna „Laste- ja noortesõbralik tegu“ pälvis samuti MTÜ Pererahva poolt korraldatud projekt „Väike suur tegu“. Tallinna aasta noorsootöötajaks tunnistati Haabersti Vaba Aja Keskuses töötav Kaidi Liive, kes on linnaosas aktiivselt tegelenud noorsootöö edendamise ja arendamisega. Aasta noorsootöötajat premeeriti rahaliselt ja parimad projektid said auhinnaks keraamilised teod, mis sümboliseerivad noorsootöö aeglast end kindlast arengut.

Ühtlasi andis UNICEF Eesti tegevjuht Toomas Palu vastuvõtul teada, et Tallinna laste- ja noortesõbraliku linna tiitlit on pikendatud kolme aasta võrra ning soovis pealinnale jõudu ja tahet noortevaldkonnas sama jõudsalt edasi tegutsemiseks.

Kokku esitati konkursile 26 nominenti, kellest parimad valis välja Tallinna linna noortenõukogu. Tallinn tunnustas silmapaistnud noorsootöötajaid, organisatsioone ja noorteprojekte juba seitsmendat aastat.  

 

Uudise rubriigid: