29.05.2015

Tallinna vanalinn saab uue turismiatraktsiooni

Vanalinna Päevade esimesel päeval, 30. mail avab külastajatele uksed Illusioon Eesti OÜ loodud meelelahutuslik ajalookeskus „Tallinna Legendid“, mis kutsub huvilisi põnevale rännakule keskaega.

Meelelahutuslik ajalookeskus on sisse seatud vanalinnas aadressil Kullassepa tn 7 asuvasse majja.

Tallinna Kesklinna vanema Alar Nääme sõnul on iga vanalinna rikastav turismiatraktsioon teretulnud, ent keskuse näol on tegemist tõelise maiuspalaga nii ajaloohuvilistele kui seikluste otsijatele. „Elavate näitlejate, mehhaaniliste nukkude ja võimsate eriefektide koosmõjus sündiv 40 minutiline etendus tutvustab Tallinna muistendeid, mis vana hansalinna vääriliselt on kaasakiskuvad, romantilised, täis dramaatikat ja põnevust,“ kirjeldas Nääme ajalookeskuses pakutavat.

Tallinna Legendide laadseid meelelahutuslikke keskusi töötab paljudes ajaloolistes linnades ning need on pälvinud nii kohalike kui turistide poolt hea vastuvõtu. Eestis avatakse taoline keskus esmakordselt. Töö alustamiseks kulus enam kui kaks aastat planeerimist, katsetusi ja sünkroniseerimist. Tulemuseks on meeliköitev vaatemäng keskaegsest Tallinnast, kus külastajad tunnevad end viibivat otse sajanditetaguste sündmuste keskel.

Rännak keskaega algab Oleviste kiriku valmimisega 1267. aastal ning suure tulekahjuga 1625, mil tolleaegne Euroopa kõrgeim hoone piksenoolest süttis. Järgmisena elustub üks traagilisemaid Tallinnaga seonduvaid legende, lugu Neitsitorni müüritud tütarlapsest Gretest, kes ohverdati linna kaitserajatistele maagilise tugevuse andmiseks. Keskse koha on Tallinna Legendide ajarännakul pälvinud stseen katkuhädast, mis kulmineerub Bernt Notke hindamatult maalilt Surmatants tuttava stseeniga. Et pilt keskajast liiga süngeks ei muutuks, saavad külastajad elada kaasa martsipani ehk mardileiva juhuslikule leiutamisele linna külastanud alkeemiku poolt. Legendide hulka kuulub ka kaunis lugu näkikaevust ja imeilusast tütarlapsest, kelle laul linlaste südamed võidab. Retke aastasadade taha lõpetab parun Johann Uexkülli surmamõistmine pagenud talupoja tapmise eest ning aadliku hukkamine.

Ajaloolist vaatemängu hakatakse esitama eesti, inglise, vene ja soome keeltes. Legende tutvustava teksti eestikeelset versiooni loeb armastatud näitleja Egon Nuter. Stseenid lavastas tuntud Peterburi režissöör Jegor Tšernõšov.

Tallinna Kesklinna Valitsus toetab kõiki ettevõtjaid ning käsitöölisi, kes soovivad elavdada vanalinna, tuues siia mitmekesiseid atraktsioone ning luues turistidele huvipakkuvaid meelispaiku.

Uudise rubriigid: