Tasuline parkimine

Tallinna avalik tasuline valveta parkimisala jaguneb järgnevateks  tsoonideks: kesklinn, südalinn, vanalinn ning Pirita. Parkimistsoonid on kujutatud allpool toodud skeemidel, samuti Tallinna veebikaardil.

parkimistsoonid õige.png

aluskaart_yldine_04012017_Parkimitsoonid4 -Pirita_1000.png


Klõpsa kaardil suuremalt vaatamiseks

Hea uudis väliskülalistele! Loodud on kaardimakse võimalus parkimise eest tasumiseks

Pärast pikalt väldanud arendusi ja testimisi Telia Eesti AS-s on nüüd parkimise eest võimalik tasuda ka välismaalt Eestisse saabunud külalistel.

Kuidas parkimise eest tasuda?

1)   Laadi telefonis alla ja installeeri PARGI.EE mobiilirakendus. Töötab nii iOS kui ka Android operatsioonisüsteemi platvormidel.

2)   Rakenduse avamisel küsitakse luba ligipääsuks kasutaja asukoha teabele (sobivate tsoonide kuvamiseks) ning telefoni autentimiseks (rakendus teeb kiire telefonikõne telefoninumbri tuvastamiseks ning samuti tehakse sellega kindlaks, kas telefoni kasutaja on välismaalt).

3)   Väliskülalise puhul palutakse koheselt makseviisina seadistada kaardimakse.

4)   Kaardimakse andmete sisestamisel palutakse kasutajal teostada turvaline 3DS autentimine oma kodupangas (kasutaja suunatakse antud toiminguks oma koduriigi kodupanga vastavale leheküljele, kus ta peab korra sisse logima). Turvaline autent on nõutud ainult esmakordsel kaardi andmete sisestamisel (ka siis, kui rakendus uuesti installitakse). Hilisemate parkimistehingute puhul seda enam ei nõuta.

5)   Seejärel on rakendus valmis parkimisteenuse kasutamiseks.

Pane tähele! Rakendus toetab MasterCard ja VISA kaartidega tehtavaid kaardimakseid.

Rakendust on võimalik kasutada kaheksas erinevas keeles (eesti, vene, inglise, soome, läti, leedu, saksa ja prantsuse).

Tasulise parkimise aeg ja hinnad

Parkimise tsoon

 Üks minut parkimist

 Kuukaart

Tasulise parkimise aeg

 KESKLINN

 0,025 eurot

 150 eurot

 E-R 07:00-19:00,     

 L 08:00-15:00         

 P tasuta

 SÜDALINN

 0,08 eurot

 250 eurot

 Ööpäevaringselt tasuline

 VANALINN

 0,10 eurot

 300 eurot

 Ööpäevaringselt tasuline

 PIRITA

 0,01 eurot

 

 15.mai -15.september

  kell 10:00-22:00

 Tasuta saavad Tallinna linna avalikul tasulisel parkimisalal parkida kaherattalised mootorrattad.

KESKLINN

Kesklinna parkimise tsoon on piiritletud Tallinna lahe, Kalasadama tänava, Põhja puiestee, Kotzebue tänava, Kopli tänava, Telliskivi tänava, raudtee, Filtri tee, Odra tänava, K. Türnpu tänava, J. Vilmsi tänava, Gonsiori tänava, Rohelise aasa, L. Koidula tänava, J. Poska tänava, Narva maantee, Bensiini tänava, Pikksilma tänava ja Tallinna lahega. 

Üks minut parkimist: 0,025 eurot
Kuukaart: 150 eurot
Tasuline parkimine: E-R 07:00-19:00, L 08:00-15:00
Pühapäevadel tasuta.

SÜDALINN

Südalinna parkimise tsoon piirneb Vabaduse väljaku, Kaarli puiestee, Toompuiestee, Tõnismäe, Pärnu maantee, Liivalaia tänava, Pronksi tänava, Jõe tänava, Ahtri tänava, Mere puiestee, Viru väljaku, Pärnu maantee ja Vabaduse väljakuga ning asub Rannamäe tee 1 parkla piires.

Üks minut parkimist: 0,08 eurot
Kuukaart: 250 eurot
Tasuline parkimine: 24h

VANALINN

Vanalinna  parkimise tsoon on piiritletud Toompuiestee, Kaarli puiestee, Vabaduse väljaku, Pärnu maantee, Viru väljaku, Mere puiestee, Rannamäe tee ja Toompuiesteega.

Üks minut parkimist: 0,10 eurot
Kuukaart: 300 eurot
Tasuline parkimine: 24h
Parkimise piirangud vanalinnas

PIRITA
Pirita parkimise tsoon asub Merivälja tee 1c ja 1e parklate piires

Üks minut parkimist: 0,01 eurot
Tasuline parkimine: 15. mai - 15. september 10:00-22:00

Esimesed 15 minutit tasuta parkimist

Kui mootorsõiduki juht on parkimise algusaja kirjalikult või parkimiskella abil sõiduki esiklaasil nähtaval kohal fikseerinud, siis tekib parkimistasu maksmise kohustus 15 minuti möödumisel parkimise alustamise hetkest.

Parkimise algusaja märkimineAnaloog parkimiskell.jpg

Mootorsõiduki juht peab parkimistasu maksma enne või vahetult pärast parkimise alustamist. Esimese 15 minuti tasuta parkimisaja kasutamisel tuleb parkimise algusaeg tähistada. Selleks soovitame kasutada kahe osutiga parkimiskella või paberile kirjutatud kellaaega.

Kahe osutiga parkimiskellal tuleb parkimise algusaja märkimisel lähtuda mehhaanilise kella tööpõhimõtetest, s.t kellaaja lugemisel hinnatakse mõlema osuti asukohta. Tunniosuti tuleks asetada täistunnile ainult kindlat täistundi tähistades. Kella väike osuti tuleks parkimiskellal asetada eelneva ja järgneva tunni vahele samasuguses ulatuses kui on tunni raames liikunud minutiseier. Osutitega parkimiskellal ei saa kellaaja tähistamisel reeglina lähtuda digitaalse kella tööpõhimõtetest.

Enne sõiduki juurest lahkumist veenduge, et väljastpoolt sõidukit oleks võimalik tuvastada teate sisu. Kui mootorsõiduki juht ei ole parkimise alustamisel parkimise algusaega teada andnud, tekib parkimistasu maksmise kohustus parkimise alustamise hetkest.


NB! 15 minutit tasuta parkimist kehtib vaid Tallinna tasulisel parkimisalal - EI KEHTI ERAPARKLATES!

Parkimise eest tasumise võimalused

Tallinna parklate asukohad (sh eraparklad)

Viimati muudetud: 29.04.2019