Esimese haiguspäeva toetus

Hinne: 2.9 / 5

Tallinna linn maksab perioodil 01.09.2021 - 31.05.2022 haiguslehele jäänud tallinlastele toetust esimese haiguspäeva eest, et julgustada haigestunud inimesi võtma haiguslehte juba esimeste haigustunnuste ilmnemisel. 

Toetuse saamiseks peab inimene olema registreeritud Tallinna elanikuks. Taotlus esitatakse peale haiguslehe lõppemist ja haigusraha väljamaksmist 40 päeva jooksul.

Toetuse saamise tingimustele vastavad järgmistel põhjustel väljastatud haiguslehed:

Haigestumine Haiguslehel olev põhjuse nr on 1
Karantiin Haiguslehel olev põhjuse nr on 10
Haigestumine või vigastus raseduse ajal Haiguslehel olev põhjuse nr on 19

https://www.haigekassa.ee/inimesele/haigekassa-huvitised/haigushuvitis-alates-010121

Tallinn hüvitab esimese haiguspäeva eest 30 eurot.

Arvestades kõrget nakatumisriski, palutakse kasutada e-teenindust, aga kui see ei ole võimalik, saab taotluse esitada ka elukohajärgse linnaosa valitsuse teenindussaalis.

 • Millest alustada

  Haigestumise korral pöördu perearsti poole, kes avab haiguslehe. Tööandja esitab haigekassale vajalikud andmed ning kinnitab haiguslehe.

  Esita taotlus linna e-teeninduses alles 24 tundi pärast haiguslehe lõppemist ja haigusraha väljamaksmist. Taotlust on aega esitada 40 päeva pärast haiguslehe lõppemist ja haigusraha väljamaksmist. Haigekassa märgib haigusraha makstuks järgmise tööpäeva jooksul peale väljamakse jõudmist panka. Sellest tulenevalt kulub andmete jõudmiseks Tallinna linna e-teeninduse keskkonda 24 tundi.

  Süsteem kontrollib taotleja elukoha andmeid rahvastikuregistrist ja töövõimetuslehe andmeid haigekassa infosüsteemist ning seejärel maksab linn hüvitise välja.

  E-keskkonda saab siseneda riigi autentimisteenuse kaudu: ID-kaardi, mobiil-ID, Smart-ID ja EU eID-ga.

   

   

  Kontaktinfo nägemiseks vali nimekirjast asutus: