28.03.2012

Tondi põhikoolis toimub lõimumisprojekti „Sõbrakesed“ finaalüritus

29.-30. märtsil toimub Tallinna Tondi Põhikoolis kolme kooli lõimumisprojekti „Sõbrakesed“ finaalüritus: kohtuvad Tallinna Tondi Põhikooli, Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumi ja Õismäe Kooli õpilased, et üheskoos eesti keelt harjutada.

Kahe tegusa päeva jooksul tehakse oma etteastetega tagantjärele kummardus 14. märtsil tähistatud emakeelepäevale, minnakse rändama nukumuuseumi salakoobastesse, avastatakse energiakeskuses ilmaruumi ning uudistatakse Lastekirjanduse Keskust ja sealseid Eestis ilmunud lasteraamatuid.

Projekt „Sõbrakesed“ ühendab eri rahvusest lapsi Tallinnast ja Ida-Virumaalt, kellel on erinevad füüsilised ja vaimsed võimed. Projekti missioon on kõigi kolme kooli õpilastele ühesugune: julge oma eakaaslastega suhelda ning abi küsida ja pakkuda; väljenda ennast nii, et ka teised sind mõistavad; tunneta end vajalikuna meie väikeses Eesti kodus.“ See tundub väga enesestmõistetav ja lihtne. Projektis osalevad aga lapsed, kelle igapäevane suhtluskeel on vene keel ning lapsed, kes on märgatava füüsilise ja/või vaimse mahajäämusega.

Osalevate koolide huvijuhid Maire Paluveer, Jelena Novikova ja Jelena Andrejeva pidasid seda ettevõtmist huvitavaks väljakutseks ning alustasid möödunud suvel Avatud Eesti Fondi koostööprojekti „Teeme koos“ raames projekti „Sõbrakesed“ tegevuste planeerimisega. Briti Nõukogu, kes oli koostööprojekti partneriks, otsustas lõimumisprojekti ka rahastada.

Sügisest kevadeni vältav lõimumisprojekt jaguneb neljaks suuremaks ettevõtmiseks: „Saame tuttavaks“, „Saame sõpradeks“, „Teeme koos teatrit“ ja „Õpime koos“. Kooliaasta alguses, etapis „Saame tuttavaks“ kujundasid osalejad endale ühise ajaveebi, korraldasid logokonkursi ning otsisid lahendusi erinevatele ülesannetele toomaks lähemale oma uusi sõpru ja nende kodukanti. Veebruaris kohtusid sõbrad kauni Pannjärve ääres Alutaguse Puhke- ja Spordikeskuses. Üheskoos tunti rõõmu Eestimaa talvest, liulaskmisest, kingituste meisterdamise töötubadest ning 300 pannkoogist, mille küpsetasid sõbrakeste jaoks valmis Kohtla-Järve õpilaste  vanemad.

29. märtsil tehakse Õismäe Koolis üheskoos teatrit ning käiakse tutvumas teatri ajaloost ja lastelavastustest tuttavate nukkudega nukumuuseumis. Lisaks lustimisele on koos tore ka õppida, niisiis lähevad õpilased Energia Avastuskeskusesse füüsikatundi ning Tondi Põhikooli kunstiõpetuse ja kehalise kasvatuse tundidesse. 30. märtsil on nad koos Eesti Lastekirjanduse Keskuses, et tutvuda sealse varakambri ja galeriiga ning Eesti lastekirjanike loominguga. Peale keskusega tutvumist kogunevad kõik lõimumisprojektis osalejad, toetajad ja partnerid kirjanduskeskuse Valgesse saali, et tänada toetajaid  ja vaadata tulevikku.

Sõbrakese projekti toetasid Briti Nõukogu, Alutaguse Puhke- ja Spordikeskus, Park Inn Central Tallinn Hotel ning MTÜ Meie Lapsed.

Lõimumisprojekti „Sõbrakesed“ logo (pildidl) autoriks on Kohtla-Järve Ühisgümnaasiumist Angelina Azjava.

Lisainfo:

Maire Paluveer

Tel.: 55596266, e-post sobrakesed@gmail.com

Vaata ka http://loimuke.blogspot.com /

Uudise rubriigid: