20.04.2012

Toomas Vitsut pälvis Tallinna kõrgeima tunnustuse

Tallina linnavolikogu kauasele esimehele Toomas Vitsutile omistati linnapoolse kõrgeima tunnustusena Tallinna vapimärk.

Volikogu tänase otsuse kohaselt pälvis Vitsut Tallinna vapimärgi aastatepikkuse pühendunud töö ja teenete eest Tallinna linna juhtimisel. Ta on taasiseseisvunud Eestis pikima pideva staažiga Tallinna linnajuht, alustades linnavolikogu esimehe ametis 2005. aasta aprillis, ent tööle Tallinna linnaametis asus ta juba 30 aastat tagasi. Vitsut on kahes linnavalitsuse koosseisus olnud abilinnapea, juhtides edukalt ettevõtlusega seotud valdkondi.

Taotluse omistada Toomas Vitsutile vapimärk esitas linnapea Edgar Savisaar, kes tõstis esile ka kandidaadi teeneid Tallinna visiooninõukoja ellukutsumisel ning paljude Tallinna arengu ja tuleviku olulistes küsimustes mõttevahetusi algatanud visioonikonverentside korraldamisel.  Samuti loodi Toomas Vitsuti algatusel 2009. aastal üle-eestiline kultuurilinnade võrgustik, mis on elavdanud koostööd ja kultuurikontakte kohalike omavalitsuste vahel.

Tallinna vapimärk antakse linnapoolse erilise austusavaldusena üle Tallinna päeval 15. mail Raekojas. Seni on alates 1997. aastast omistatud vapimärk 19 teenekale tallinlasele. Selle kavalerid on muusikud Neeme Järvi ja Eri Klas, heliloojad Veljo Tormis ja Arvo Pärt, kirjanikud Jaan Kross ja Ellen Niit (Kross), maalikunstnik Olev Subbi, arhitekt Dmitri Bruns, presidendid Lennart Meri ja Arnold Rüütel, ühiskonnategelane ja kunstnik Heinz Valk, Eesti Lähimineviku Okupatsioonide Muuseumi rajaja Olga Kistler-Ritso, emeriitprofessor Mati Hint, näitleja Ita Ever, kultuuriajaloolane Jüri Kuuskemaa, poliitik ja ühiskonnategelane Edgar Savisaar, ajakirjanik Urmas Ott, Vana Baskini Teatri kunstiline juht Eino Baskin, Eesti vabadusvõitluse ajaloo, ideede ja rahvuslike põhiväärtuste propageerija Jüri Uppin.