19.09.2012

Töötukassa töömess 28. septembril Rahvusraamatukogus

Töötukassa ja üleeuroopaline tööhõivevõrgustik EURES korraldavad reedel, 28. septembril Rahvusraamatukogus Euroopa tööhõivepäevade raames taas töömessi. Uksed on avatud kella kümnest hommikul viieni õhtul (10.00-17.00) ning oodatud on kõik, keda huvitavad erinevad töötamise ja töö leidmise võimalused nii Eestis kui teistes Euroopa riikides. Messil osalemine on tasuta.

Töömessile tuleb üle 20 tööandja – esindatud on nii Eestis kui teistes Euroopa riikides (Norra, Rootsi, Suurbritannia, Saksamaa) tegutsevad ettevõtted. Tõsiste huvilistega tehakse juba messi vältel esmased tööintervjuud, seetõttu võiks kaasa võtta oma CV.

Eesti ettevõtjaist on messile lubanud tulla Eesti Post, G4S, ISS, Tallink, Pindi Kinnisvara, mitmed kauplused, kõnekeskused, õmblustöödega tegelevad ettevõtted. Messil osalevatel tööandjatel on huvilistele pakkuda näiteks klienditeenindaja, taksojuhi, puhastusteenindaja, kirjakandja, müüja-kassiiri, kärupaigaldaja-taaraoperaatori, õmbleja, tehniku, turvatöötaja, kulleri, müügiesindaja, telefonioperaatori, telemarketingi konsultandi, kinnisvaramaakleri ja kinnisvarahindaja tööd.

Mess toimub paralleelselt Rahvusraamatukogu suures ja väikeses konverentsisaalis, samuti nurgasaalis, teise korruse seminari- ja rühmaruumis.

Suurest koverentsisaalist leiab messikülaline kõigi messil osalevate ettevõtete ja organisatsioonide infolauad ja teabematerjalid.

Väikeses saalis saab kuulata pikemaid ettekandeid EURES võrgustiku esindajatelt. Seekordsele messile tulevad Rootsi, Saksamaa, Sloveenia, Ungari, Hispaania, Suurbritannia, Bulgaaria, Hollandi, Prantsusmaa, Läti, Norra ja Soome EURES nõustajad, kes tutvustavad igaüks oma riigi elamis- ja töötingimusi ning annavad nõuandeid, mida konkreetsesse riiki tööd otsides või tööle minnes silmas pidada.

Nurgasaalis toimuvad erinevate töötukassa heade koostööpartnerite (haigekassa, maksu- ja tolliamet, sotsiaalkindlustusamet, Europass jt) ning Eesti ettevõtjate esitlused.

Teise korruse seminariruumis tutvustavad töötukassa spetsialistid teenuseid, millega töötukassa saab töö leidmisele kaasa aidata.

Teise korruse rühmaruumis toimuvad tööotsingu infotunnid.

Kuna sageli on eestlastest tööotsijate esmane sihtkoht Soome, on see ka messil põhjalikumalt esindatud: lisaks Soome EURES nõustajale on kohal KELA (Soome rahvapensioniamet) ja Verohallinto (Soome maksuamet) ning EnterpriseHelsinki (ettevõtluse alustamisega seonduvad küsimused) esindajad. Kohal on ka Soome Ehitusliidu esindajad.

Kui tuua näiteid selle kohta, milliste valdkondade töötajaid Euroopa ettevõtjad töömessilt leida loodavad, on enamasti tegemist lihttöödega: üldehitus, sh kütte-, sanitaartehnika ja elektrispetsialistid; metsatöö, pakendamis- ja laotöö, põllumajandus, teenindus.

Lähem info messi kohta töötukassa infotelefonilt 15501 ja Eesti EURES kodulehelt www.eures.ee .

Lisateave
Töötukassa EURES teenusejuht Marta Traks, marta.traks[at]tootukassa.ee , 667 9790 ja
peaspetsialist Kaire Cocker, kaire.cocker[at]tootukassa.ee , 667 9791.

 

Allikas: Töötukassa