17.11.2017

09.11.17 Isadepäeva töötoad

09.11.17 toimus Luha lasteaias isadepäeva puhul vahva pereõhtu, mille raames said lapsed koos peredega osaleda erinevates töötubades.

Igas töötoas oli erinev ülesanne ja tegevus. Kokku oli võimalik osaleda viies töötoas ja kuuendas toas ootas lapsi ees auhind ehk šokolaadimedal.

Nakside töötoas "Maitsed ning lõhnad Eestist ja kaugemalt" oli isadel ja vanaisadel võimalik proovile panna oma lõhna- ja maitsemeeled. Esimese ülesandena testiti oma lõhnataju, valikus olid köögis igapäevaselt kasutusel olevad maitseained. Teise ülesandena pidi ära tundma maitseid Eestist ning kaugemalt. Selleks tuli veeretada kolm korda täringut ning saadud numbrite alusel tõi laps isale toiduained, mida isa kinnisilmi maitses.

Summajate rühmas toimus paatide meisterdamise töötuba.Seal vaja leida sobiv puukoor paadi kere jaoks, panna peale purjed ja katsetada paadi kiirust vees.

Ühe vanaisa eestvedamisel hakkasid ka teised isad puukoorest korralikke paadikujusid vestma. Paate oli nii ühe,- kahe- kui ka kolmemastilisi. Kõik paadid pidasid veekatsetustele hästi vastu.​

Särtsude rühmas said isad-vanaisad koos lastega paberlennukeid meisterdada ning nendega rõngast läbi täpsusviset visata. Lennukite voltimisel ja kaunistamisel tuli laste ja isade loomingulisus hästi esile – lendas nii suuri puri- kui ka väiksemaid reaktiivlennukeid.

Miksitajate rühmas oli võimalus tutvuda erinevate nutikate vahenditega nagu Bee-botid, Makey-Makey ja värvimise rakendus Quiver. Mesilastega sai läbida mitmesuguseid radu. Makey-Makeyga sai mängida porgandipilli ning mängida lugu "Rongisõit" ning Quiveri rakenduse kasutamiseks pidi ära värvima pildi, selle Quiveriga üles pildistama ja siis ärkas joonistus justkui ellu. Nutitoas jagust toimetamist veel pikalt, viimased osalised lahkusid mõned minutit enne töötoa sulgemist.

Patsupaide rühmas sai võtta aja maha, puhata ja teha võileiba. Kasutada sai näiteks leiba, merevaiku, vorsti, juustu, salatit ning veel muud maitsvat.

Nupsudes rühmas sai laps endale töötubades osalemise eest medali!

Täname kõiki osalejaid, ootame huviga teie muljeid ja pilte üritusest!

Lapsed meenutavad toredat õhtut:

"Minule meeldis see, et laeva sai meisterdada, lennukit sai rõngast läbi visata. Mulle meeldis issiga mängida koos. Ka see, et sai käia teistes rühmades."

 "Mulle meeldis lennukeid ehitada, võileiba süüa ja medalit saada. Mulle meeldis issiga koos olla."

 "Mulle meeldis paati meisterdada, medalit saada."